• 07/07/2022 04:27

Anti-dobrodružná motorka od Hondy za 13 500 eur – Honda NT 1100 2022

ByAdmin

Led 10, 2022 ,
Stránka navštívena: 1021
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 57 Sekund

V upoutávkovém videu pro NT 1100 bylo vidět jen málo z motocyklu samotného. Bylo navrženo: Z šlachovitého sportovního kouzla studie CB X4 zbylo jen málo. Důslednost, se kterou Honda nakonec neudělala z NT 1100 populární crossover, vyžaduje respekt a působí na člověka dotčeně. Jen ne na dlouho, protože: To, co je tam před námi napsáno na papíře a zabaleno do spousty plastu, je pravděpodobně blíže tomu, co motorkář tohoto světa skutečně potřebuje, než by kdy dokázal jakýkoli model crossoveru se supersportovními geny.

Afrika twin drive

Žádné překvapení: NT 1100 má pohon aktuálního Africa Twin našroubovaný do ocelového rámu. Dvojče získává těsných 104 Nm ze svých 1 084 metrů krychlových při 6 250 otáčkách a poskytuje výkon 102 k při 7 500 otáčkách. Tato síla se dostává na zadní kolo pomocí řetězu a šesti převodů. Volitelně lze objednat známou a osvědčenou převodovku DCT od Hondy.

Čerstvý podvozek

Uvedené dvojče visí v ocelovém rámu, který NT 1100 přebírá přímo od Africa Twin. Stejně tak šroubovaná hliníková záď. Čistá orientace na silnici určuje nový podvozek: Se 17palcovými pneumatikami o rozměrech 120/70 vpředu a 180/55 vzadu je 1100 navržena pro agilní ovládání. Nové jednoduché prvky odpružení od Showa nabízejí celých 150 milimetrů zdvihu odpružení na obou kolech. USD vidlice je nastavitelná v předpětí a odskoku. Předpětí pružinové vzpěry v hliníkovém kyvném rameni Pro-Link lze nastavit pouze hydraulicky. Hliníková litá kola jsou vpředu brzděna dvojitým kotoučem s radiálně přišroubovanými sedlem Nissin. Vzadu pracují jednopístkové tlumiče. Honda udává pohotovostní hmotnosti připravené k jízdě na 238 kilogramů a 248 kilogramů s DCT. Stopa je 108 milimetrů.

Luxusní výbava

V souladu se segmentem cestovních motorek je standardní výbava NT 1100 velkorysá. Jinde je hlavní rám, sada bočních kufrů s celkovým objemem 65 litrů, výškově nastavitelné přední sklo, tempomat a vyhřívané rukojeti, to vše je součástí dodávky Hondy. Vzhledem k tomu, že cena za Hondu NT 1100 stále chybí, je těžké ji zařadit. Osvětlení je po celém obvodu zajištěno LED diodami včetně samoresetovatelných blinkrů a světel pro denní svícení. Pánem funkcí je 6,5palcový TFT dotykový displej v kokpitu. Funkce smartphonu, který lze nabíjet přes USB zásuvku, jsou dostupné i přes Apple Carplay nebo Android Auto. Nádrž pojme 20 litrů, což při udávané spotřebě varianty řazení pět litrů umožňuje dojezd dobrých 400 kilometrů. Spotřeba pro verzi DCT zatím nebyla uvedena. Na základě nižších emisí CO 110 až 116 gramů na kilometr by to mělo být ještě nižší než u přepínače.

Standardní elektronika

Honda NT 1100 je opatrná, pokud jde o elektroniku. Na palubě je obligátní ABS, tři předkonfigurované jízdní režimy Urban, Rain a Tour, dva volně konfigurovatelné režimy a také třístupňová nastavitelná kontrola trakce HSTC a také třístupňová kontrola kol. V Africa Twin je tato kombinace vybavena IMU (Inertial Measurement Unit) a systémy proto citlivé na náklony. Honda neprozrazuje, zda má NT 1100 tuto vlastnost v prvním verzi. Pokud ano: sedí. Pokud ne: těžko argumentovat pro modelový rok 2022.

Maximálně upgradovatelné

Honda nabízí tři balíčky pro NT 1100 ze závodu. Paket Urban je dodáván s 50litrovým horním kufrem, opěradlem a malým tankvakem. Cestovní paket doplňuje výbavu o komfortní sedadla na obou sedadlech, pohodlnější stupačky a mlhovky. Obojí lze v cestovním balíčku kombinovat. Navíc lze doobjednat quickshifter s blipperem pro bezspojkové řazení. Aktuálně jsou na výběr tři barvy: Matte Iridum Grey Metallic, Pearl Glare White a Graphite Black, tedy šedá, bílá a černá. U modelu DCT Honda zatím cenu pro Evropu nesdělila, varianta řazení stojí 13 509 eur plus převod.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %