foto České Dráhy

foto České Dráhy

Alstom, globální lídr v oblasti chytré a udržitelné mobility, obdržel zakázku od ČD-Telematika, významného dodavatele a poskytovatele pro železniční prostředí v České republice a na Slovensku, na dodávku ETCS (European Train Control System) Level 2 pro 7 Pendolino vozidel řady 680 a pro 66 elektrických vozidel řady 471. Obě smlouvy zavazují společnost Alstom k dodání systému ETCS včetně návrhu a implementace řešení. Národní funkcionality doplní systém ETCS tak, aby umožnil provoz vlaků v České republice a na Slovensku. 

Reklamy

„Jsem hrdý na to, že nabízíme adaptabilní, konkurenceschopná signalizační řešení schopná zvýšit frekvenci provozu vlaků a bezpečnost na železnici. ETCS Level 2 je optimálním řešením signalizace pro současné potřeby a osvědčené řešení Alstomu obsahuje nejlepší funkce ve své třídě s flexibilním, upgradovatelným designem,“ říká Dan Kurucz, výkonný ředitel Alstomu pro Českou republiku a Slovensko.

„ČD – Telematika je jedním z lídrů v oblasti dovybavování hnacích vozidel Evropským vlakovým zabezpečovacím systémem ETCS. Jsme opravdu rádi, že můžeme spojit síly s předním dodavatelem ETCS, společností Alstom, při dovybavení dvou hlavních řad ČD, a to 680 Pendolino a řady 471 známé jako CityElefant,“ říká Jan Hobza, předseda představenstva ČD. – Telematika. 

Evropský vlakový zabezpečovací systém úrovně 2 umožňuje nepřetržitou digitální rádiovou komunikaci s pohyby vlaků na základě detekce obsazení bloku signalizace traťovým systémem. Poskytuje nejvyšší bezpečnostní ochranu a umožňuje zvýšení kapacity sítě při nasazení bez traťových signálů nebo se zrušením traťových signálů. ETCS Level 2, původně navržený pro harmonizaci přeshraniční železniční dopravy, zvyšuje rychlost, přesnost a kapacitu vlaků v celkové bezpečnosti. Nejpokročilejší verze Level 2 (Baseline 3) se vyznačuje optimalizovanými brzdnými křivkami pro maximální provozní výkon a zvýšený komfort cestujících. Tato verze také zlepšuje odometrický výkon a umožňuje řidičům zvolit vhodnou rychlost v přísném souladu s SIL4, nejvyšší úrovní bezpečnosti podle EN 50129.

Signalizační zařízení skupiny Alstom v Charleroi, globální centrum excelence, bude zodpovědné za konstrukci různých signalizačních systémů a za dodávku palubního zařízení. Alstom bude také zajišťovat údržbu po dobu 10 let, včetně náhradních dílů a oprav.

Udělení této zakázky potvrzuje vedoucí pozici společnosti Alstom na trhu železničních zabezpečovacích systémů. V Evropě si více než 70 % vlaků vybavených systémem ETCS evropské výroby zvolilo systém Alstom. Tento systém řízení a dohledu vlaků poslední generace úrovně 2 již společnost Alstom úspěšně implementuje v Norsku, Belgii a také v České republice. Nyní je nasazován ve vysokorychlostních vlacích Deutsche Bahn po celém Německu a na příměstských vlacích S-Bahn společností Alstom a konkurentů v regionu Stuttgart a také na různých projektech ve Španělsku, Velké Británii, Indii a Austrálii.

TZ Alstom

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading