» Domů » Letecká doprava » Akcionáři společnosti Spirit Airlines schválili dohodu o sloučení s JetBlue v hodnotě 3,8 miliardy dolarů

Akcionáři společnosti Spirit Airlines schválili dohodu o sloučení s JetBlue v hodnotě 3,8 miliardy dolarů

Akcionáři společnosti Spirit Airlines schválili dohodu o sloučení s JetBlue Airways v hodnotě 3,8 miliardy dolarů.  Dohodu nyní musí schválit federální regulační orgány, přičemž obě aerolinky očekávají dokončení transakce a související transakce do první poloviny roku 2024. Výsledky předběžného hlasování odrážely, že „více než 50 % nesplacených kmenových akcií společnosti Spirit hlasovalo pro transakci,“ uvedla společnost Spirit Airlines ve svém prohlášení, které bylo zveřejněno 19. října 2022. 

„Konečné výsledky hlasování mimořádné schůze, jak je sestaví nezávislý inspektor voleb, budou uloženy na formuláři 8-K Komisi pro cenné papíry a burzy USA,“ dodal nízkonákladový dopravce. Generální ředitel společnosti Spirit Airlines Ted Christie řekl, že dohoda je „důležitým krokem vpřed na naší cestě k uzavření kombinace, která vytvoří nejpřesvědčivějšího národního soupeře za nízké ceny pro dominantní americké dopravce“. „Těšíme se na pokračování našich probíhajících diskusí s regulačními orgány, zatímco pracujeme na dokončení transakce a poskytování hodnoty členům týmu, hostům a akcionářům,“ dodal Christie.  

Odhadované roční tržby až 11,9 miliardy USD  

Sága o fúzi Spirit Airlines -Frontier Airlines-JetBlue Airways nakonec skončila v červenci 2022, kdy letecká společnost souhlasila s dohodou s JetBlue Airways.  Zprávu potvrdil generální ředitel JetBlue Robin Hayes dne 28. července 2022. Podle Hayese fúze „přeplňuje“ strategický růst JetBlue a umožňuje dopravci nabízet svou „jedinečnou směs nízkého tarifu a výjimečných služeb více zákazníky na více trasách“.

JetBlue získá Spirit za 33,50 USD za akcii v hotovosti, včetně předplacení 2,50 USD za akcii v hotovosti splatné po schválení transakce akcionáři Spirit a poplatku za ticking ve výši 0,10 USD měsíčně od ledna 2023 do uzavření.  „V případě, že transakce bude uskutečněna v prosinci 2023 nebo dříve, bude protihodnota transakce činit 33,50 dolaru za akcii a časem se zvýší až na 34,15 dolaru za akcii, v případě, že bude transakce uskutečněna k vnějšímu datu v červenci 2024,“ JetBlue řekl.  Jakmile bude proces akvizice dokončen, společnost JetBlue očekává, že dosáhne až 700 milionů dolarů v čistých ročních synergiích a urychlí svůj plán organického růstu s více než 1 700 lety cestujících denně do více než 125 destinací ve 30 zemích.

Očekává se, že fúze pomůže společnosti JetBlue zvýšit její význam v klíčových městech, jako je Fort Lauderdale (FLL), Orlando (MCO), San Juan (SJU), Los Angeles (LAX) a Las Vegas (LAS), dále Dallas (DFW), Houston (HOU), Chicago (ORD), Detroit (DTW), Atlanta (ATL) a Miami (MIA). Očekává se, že nová letecká společnost sloučí flotily a nakonec bude provozovat 458 letadel určených výhradně složených z letadel Airbus s více než 300 tryskami Airbus v knize objednávek. JetBlue předpokládá, že sdružená letecká společnost dosáhne ročních příjmů přibližně 11,9 miliardy dolarů. 

Foto by Robert Alexander/Getty Images

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes