Air Niugini objednává šest Airbusů A220

Air Niugini, národní dopravce Papuy-Nové Guiney, podepsal pevnou objednávku s Airbusem pro šest jednorázových uliček A220-100 v rámci svého programu modernizace vozového parku. Dopravce navíc získá tři A220-300 a další dvě A220-100 od pronajímatelů třetích stran.
Objednávka byla oznámena na zvláštní události v Port Moresby Gary Seddon, zastupující výkonný ředitel Air Niugini a Anand Stanley, prezident Airbus Asia-Pacific, za přítomnosti Hon. Jamese Marapea, premiéra Papuy-Nové Guiney a ministra státních podniků Hon. Williama Dumy.
A220 bude provozovat Air Niugini napříč svou vnitrostátní a regionální sítí. Nový vozový park dodá větší kapacitu a větší spolehlivost napříč vnitrostátní sítí a umožní dopravci letět z hlavního města Port Moresby do nových destinací napříč Asii.
Air Niugini také oznámila, že pro svůj vozový park vybral systém podpory plánování letů od dceřiné společnosti Airbus NAVBLUE. Řešení nazvané N-Flight Planning (N-FP) pomůže letecké společnosti optimalizovat palivo, čas a náklady pro uspokojení provozních potřeb, přičemž zajistí celkovou bezpečnost a dodržování všech zákonem daných podmínek, včetně palubního personálu.
Gary Seddon, zastupující výkonný ředitel Air Niugini, řekl: „Tohle je milník v historii naší národní letecké společnosti, který podpoří růst obchodu a cestovního ruchu v Papui Nové Guinei. Nové letadlo nabídne našim cestujícím nejvyšší úroveň komfortu a zároveň zajistí výrazné snížení spotřeby paliva a emisí ve srovnání s letadlem, které nahradí. „
Ministr Duma řekl: „Tohle je významná příležitost pro Air Niugini. Společně s 50. výročí letecké společnosti Air Niugini zajišťuje šest nových regionálních letadel, které způsobí revoluci v cestování občanům Papuy Nové Guineje. Už se těším, až přivítám „Lidový Balus“ (lidové letadlo) na naší obloze“.
Christian Scherer, vedoucí obchodní ředitel Airbusu a vedoucí mezinárodní společnosti, řekl: „Air Niugini viděl, o kolik více A220 přináší jejich letecké společnosti než konkurenční produkt v tomto prostoru, mnohem větší efektivitu, rozsah, pohodlí a růstový potenciál. Děkujeme Air Niugini za důvěru v Airbus a jsme odhodláni nabídnout naší plnou podporu letecké společnosti při přechodu do nového vozového parku. „
foto Airbus
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Air Niugini objednává šest Airbusů A220

  1. Air Niugini objednává šest Airbusů A220 – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 06/11/2023 at 18:16

    […] Continue reading Air Niugini objednává šest Airbusů A220 at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d