ABS se připojuje k Maersk při křtu a pojmenování plavidla Milestone

ABS se připojilo k Maersku a globálním hodnostářům na oficiální ceremonii pojmenování první kontejnerové lodi, která kdy plula na zelený metanol, první lodi Maersk postavené pro třídu ABS, LAURA MAERSK.

Ursula von der Leyen, předsedkyně Evropské komise, sloužila jako sponzor plavidla a pokřtila LAURA MAERSK podle tradice lahví šampaňského.

Napájecí plavidlo s kapacitou 32 300 dwt je první z 19 plavidel s dvoupalivovým motorem, které mohou plout na zelený metanol na objednávku z Maersk do třídy ABS. Když bude všech 19 objednaných plavidel nasazeno a nahradí starší plavidla, budou při provozu na zelený metanol generovat roční úspory emisí CO2 ve výši přibližně 2,3 milionu tun.

„Vzhledem k tomu, že LAURA MAERSK vstupuje do služby, je to zlomový okamžik pro průmysl, který dokazuje inovaci a odhodlání společnosti Maersk podporovat dekarbonizační technologie. Je to také okamžik, kdy lze označit vedoucí úsilí společnosti ABS o pomoc klientům se službami a řešeními ke snížení emisí a umožnění udržitelnějšího provozu,“ řekl John McDonald, prezident a COO ABS.  

„Chci poděkovat American Bureau of Shipping za to, že nám pomohl proměnit vizi ve skutečnost a že je významnou součástí této cesty pro Lauru Maersk. AP Moller – Maersk chce urychlit ekologický přechod v lodní dopravě a logistice, a k tomu potřebujeme silné zapojení partnerů z celého odvětví,“ řekl Leonardo Sonzio, vedoucí Fleet Management and Technology ve společnosti Maersk.

Foto Maersk

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “ABS se připojuje k Maersk při křtu a pojmenování plavidla Milestone

  1. ABS se připojuje k Maersk při křtu a pojmenování plavidla Milestone – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 27/09/2023 at 10:15

    […] Continue reading ABS se připojuje k Maersk při křtu a pojmenování plavidla Milestone at Transpo… […]

Comments are closed.

%d