Domů / Silniční doprava / Stavebníci z Frekomosu za rok 2024 ušetřili přírodní zdroje a kapacity skládek díky unikátní technologii recyklace silnic

Stavebníci z Frekomosu za rok 2024 ušetřili přírodní zdroje a kapacity skládek díky unikátní technologii recyklace silnic

Díky moderním recyklačním metodám asfaltových silnic opravili stavebníci z Frekomosu v České a Slovenské republice za rok 2024 celkem 660.000 m² silničních povrchů. Jen pro ilustraci: unikátní technologie recyklace silnic vedla k úspoře 5.450 velkokapacitních návěsů, které by jinak musely být použity k odvozu odpadu a těžbě kameniva, a zároveň k významnému snížení těžby přírodních zdrojů. Pokud by byly opravy provedeny klasickou metodou, ekologická zátěž by odpovídala koloně 10.901 návěsů sahající od Brna až do Ostravy.

© Frekomos
© Frekomos

„Recyklace asfaltových a podkladních vrstev za horka či za studena nejen šetří přírodní zdroje, ale také významně přispívá k redukci dopravní zátěže a emisí CO2, které by vznikaly při převozu materiálů. Jsme rádi, že naše technologie umožňují realizovat ekologické a efektivní stavební projekty, které přinášejí dlouhodobé výhody pro celou společnost,“ říká Karel Karčmář, prokurista společnosti Frekomos.

Recyklace podkladních vrstev za studena

V České republice bylo touto metodou opraveno 330.000 m² silnic. Při průměrné hloubce 18 cm bylo ušetřeno 4.158 plně naložených velkokapacitních návěsů, což odpovídá objemu kameniva, které by jinak muselo být vytěženo z přírody. Technologie navíc výrazně zkracuje čas výstavby a minimalizuje ekologickou stopu.

Recyklace asfaltových vrstev za tepla – technologie Remix

Dalších 330.000 m² silnic v České a Slovenské republice bylo obnoveno metodou recyklace za tepla. Při průměrné hloubce úpravy 5 cm dosáhla úspora kapacity skládek 1.292 velkokapacitních návěsů. Tato technologie umožňuje využití stávajících materiálů přímo na místě, čímž se snižuje potřeba nových surovin i logistické náklady.

Celkový ekologický přínos za rok 2024

Kombinace obou technologií ušetřila celkem 5.450 návěsů odpadu a kameniva. Kolona nákladních vozidel, která by byla potřebná pro odvoz a dovoz materiálů při použití tradičních metod, by dosahovala délky od Brna do Ostravy. Tím společnost Frekomos opět potvrdila své místo mezi klíčovými hráči v oblasti udržitelného stavebnictví.

Společnost Frekomos se dlouhodobě zaměřuje na inovace v oblasti recyklace a udržitelného stavebnictví. Rok 2024 je dalším důkazem, že investice do moderních technologií přinášejí nejen ekonomické, ale i významné ekologické benefity.

Označeno:

Zanechat komentář

Social Icons

Pracovní pozice
kategorie práce
Typ práce
Město
 

Události

12 Kvě
12 Kvě 26
Dubai
16 Kvě
16 Kvě 26
19 Kvě
19 Kvě 26
Frankfurt am Main
30 Kvě

Přihlaste se k odběru webu e-mailem

Zadejte svou e-mailovou adresu pro odběr tohoto blogu a zasílání upozornění na nové příspěvky e-mailem.

Připojte se k 370 dalším odběratelům

Sledujte nás na sítích

Reklamy
 

Zjistěte více z Transport Minutes ®

Přihlaste se k odběru a pokračujte ve čtení. Získáte přístup k úplnému archivu.

Pokračovat ve čtení

Transport Minutes ®
Přehled ochrany osobních údajů

Tyto webové stránky používají soubory cookies, abychom vám mohli poskytnout co nejlepší uživatelský zážitek. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání, když se na naše webové stránky vrátíte, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webových stránek považujete za nejzajímavější a nejužitečnější.