18 vlaků Siemens Desiro HC v provozu na expresu Franconia-Thuringia

18 dvoupatrových vlaků Desiro HC vstoupí v prosinci do provozu ve Frankách a jižním Durynsku © Siemens Mobility

Od prosince 2023 zahájí provoz 18 nových dvoupatrových vlaků Desiro HC od společnosti Siemens Mobility v síti Franconia-Thuringia Express v Německu.

Nové vlaky, které pojedou rychlostí až 160 kilometrů za hodinu, jsou vybaveny 380 místy k sezení a prostorem pro 36 jízdních kol. Budou vybaveny bezplatným WiFi a elektronickým informačním systémem pro cestující s 27 monitory. Tyto nové jednotky byly navíc navrženy s vysokofrekvenčními okenními tabulemi, které zlepšují příjem telefonu.

Rozšířenou linku Franconia-Thuringia Express bude provozovat DB Regio Bayern ve frekvencích až každých 30 minut.

18 dvoupatrových vlaků Desiro HC vstoupí v prosinci do provozu ve Frankách a jižním Durynsku© Siemens Mobility
18 dvoupatrových vlaků Desiro HC vstoupí v prosinci do provozu ve Frankách a jižním Durynsku
© Siemens Mobility

Pro první fázi inaugurace, v prosinci 2023, zahájí provoz 18 čtyřvozových vlaků na čtyřech trasách ve Frankách a jižním Durynsku. V červnu 2024 pak zahájí provoz na vysokorychlostní trati VDE 8.1 do Erfurtu dalších osm šestivozových vlaků Desiro HC. Tyto jednotky budou speciálně navrženy pro provoz při maximální rychlosti 190 kilometrů za hodinu a budou vybaveny 634 sedadly. Celkem investují státy Bavorsko a Durynsko do nového vlakového parku 320 milionů EUR, aby rozšířily své regionální přepravní kapacity.

„Změna jízdního řádu v prosinci 2023 bude znamenat začátek nové éry pro expres Franconia-Thuringia. Přidáním nových vlaků výrazně rozšíříme naši nabídku klimaticky příznivé železniční dopravy. Na velkoobjemové trase Norimberk-Bamberk poskytneme 100 až 200 dalších míst na vlak. Z Norimberku do Bamberku a zpět bude zároveň během dne každou půlhodinu jezdit vlak.

„Cestující budou těžit z většího komfortu a pohodlí, jako je WiFi služba a vysoce spolehlivý příjem mobilních telefonů. Jsme potěšeni, že můžeme spolupracovat se státy Bavorsko a Durynsko a také se společností Siemens Mobility na další modernizaci našeho vlakového parku, a jsme rádi, že od června 2024 budeme provozovat ještě rychlejší vlaky“, sdělil Hansrüdiger Fritz, generální ředitel regionálního vedení DB Regio Bayern.

Foto Siemens Mobility

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “18 vlaků Siemens Desiro HC v provozu na expresu Franconia-Thuringia

  1. 18 vlaků Siemens Desiro HC v provozu na expresu Franconia-Thuringia – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 24/10/2023 at 10:18

    […] Continue reading 18 vlaků Siemens Desiro HC v provozu na expresu Franconia-Thuringia at Transport M… […]

Comments are closed.

%d