• 18/05/2022 22:42

Nordbahn ve Šlesvicku-Holštýnsku brzy s bateriovými vlaky

Stránka navštívena: 57
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 5 Sekund

Keel: Baterie místo nafty: Od prosince příštího roku mají na důležitých železničních tratích ve Šlesvicku-Holštýnsku jezdit vlaky s moderními elektrickými pohony.

Výkonní ředitelé Nordbahn Eduard Bock a Holger Kratz a ministr dopravy Bernd Buchholz (FDP) podepsali v pondělí v Kielu odpovídající smlouvy. Elektrické vlaky, poháněné výhradně zelenou elektřinou, se používají na trasách, které nemají trolejové vedení. Baterie se mají nabíjet na větších nádražích.

„Northern Battery Network“ zahrnuje tratě Flensburg-Eckernförde-Kiel, St.-Peter-Ording-Husum a Husum-Rendsburg-Kiel. Ty dosud obsluhovala DB Regio. Nordbahn již funguje v budoucí „Bateriové síti východ-západ“ s trasami Büsum-Heide-Neumünster a Neumünster-Bad Oldesloe. Společnost také slibovala více pohodlí – více místa pro nohy, širší a pohodlnější sedadla, bezplatné WiFi, zásuvky a stolky na každém sedadle a více parkovacích míst pro kola. Nordbahn zvítězila v celoevropském zadávacím řízení v obou sítích. Přebírá všechny zainteresované strojvedoucí od DB Regio, ale stále hledá další zaměstnance pro nové služby.

“Dnešní podpisy znamenají uzavření hlavního výběrového řízení za použití bateriových bloků ve Šlesvicku-Holštýnsku,” vysvětlil ministr Buchholz. „Jde o důležitý a velký krok k tomu, aby místní železniční osobní doprava ve Šlesvicku-Holštýnsku byla do roku 2030 klimaticky neutrální.“ S bateriovými vlaky by se na mnoha železničních tratích bez trolejového vedení a kolem nich ročně se snížit o 26 000 tun oxidu uhličitého.

DPA

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %