Velikonoční zázrak na L601 │ © FF Preding

K dramatické dopravní nehodě došlo o velikonoční neděli v bezprostřední blízkosti hostince „Bacherlwirt“ na L601 (Schröttenstrasse) v obci Hengsberg: Řidička vozidla jela ve směru na Preding, když vyjela ze silnice vpravo v rychlosti 70 km/hod. a čelně narazil do zábradlí mostu.

Reklamy

Síla nárazu byla tak velká, že se zábradlí v délce asi 10 metrů vytrhlo z ukotvení, zcela zničilo motorový prostor na straně řidiče a proniklo i do prostoru pro cestující v oblasti sedadla řidiče. Náraz odhodil vozidlo i s jeho zábradlím do potoka protékajícího pod mostem.

Hlasitý třesk nehody naštěstí upoutal pozornost souseda, který se okamžitě vydal na prověření nehody. Jak se ukázalo, o vteřiny později, protože vozidlo začalo hořet a z motorového prostoru vycházel kouř. Soused se v této situaci stal zachráncem, okamžitě k vozidlu přispěchal a řidičku, která byla účastníkem nehody, z vozu vytáhl včas, než vozidlo vzplálo. Žena naštěstí reagovala a trpěla vážným zraněním – nikoli však životem! Zranění v oblasti hlavy a horní části těla a byla převezena do nemocnice záchranářským týmem poté, co první pomoc poskytl záchranář Andreas Zmugg a lékař na pohotovosti, který následně dorazil.

Naštěstí FF Preding již nemusel vyprostit zraněnou osobu z vozidla pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení, jak napovídalo klíčové slovo hasiči na cestě. Požár vozidla byl nakonec uhašen pomocí TLF-3000 z FF Preding pod ochranou dýchacích cest, zatímco FF Schönberg zřídil v proudu olejovou bariéru.

L601 byl po nehodě uzavřen pro veškerý provoz. Zatímco FF Preding se po uhašení požáru mohl přesunout zpět do zbrojnice, úklidové práce a vázání oleje na místě nehody stále pokračují. Kromě FF Preding (14 mužů) byly nasazeny FF Schönberg (9 mužů) a FF Hengsberg (5 mužů) a také dvě policejní hlídky, sanitka ZZS, sanitka a první zasahující – celkem téměř 40 osob.

Vzhledem k závažnosti nehody a okolnostem, kdy se zábradlí mostu nejprve zavrtalo do vozu až po opěradlo sedadla řidiče a následně vozidlo vzplálo, lze dnes mluvit o skutečném velikonočním zázraku, že se z toho řidička dostala a auto bylo možné zachránit. Velké poděkování patří všem nasazeným silám, zejména sousedům, kteří reagovali duchapřítomně. 

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading