foto Talgo

foto Talgo

V neděli 5. února zahájil luxusní vlak Talgo svou první cestu napříč Egyptem ve 22:50, jeho trasa vedla z hlavního města Káhiry do Luxoru. Toto je hornoegyptská linka vlaku, která odjíždí z Ramesesova nádraží a má dorazit do Luxoru 6. února v 8:50.

Reklamy

Úřady odhalily, že vlak měl zastavit na čtyřech stanicích: Gíza, Assuit, Sohag a Qena. Stejnou trasou pojede v pondělí, středu a pátek každý týden. Vlak, který jede rychlostí 120 kilometrů za hodinu, má dvě třídy. Pro celou cestu z Káhiry do Luxoru je cena první třídy 600 EGP (19,80 USD) a cena druhé třídy 400 EGP (13,20 USD). Ceny se budou lišit podle toho, na které stanici cestující vystupují.

Několik nových linek pro Talgo je ve vývoji , včetně linky Káhira-Alexandria, která bude uvedena do provozu koncem prosince 2023. Talgo je součástí vládního úsilí o modernizaci železnic po celém Egyptě v rámci projektu spolupráce se španělskou dopravní společností Talgo.

Ministr dopravy Kamel el-Wazir poznamenal, že vlaky jsou vyrobeny z hliníku, který díky své nízké hmotnosti slouží ke snížení spotřeby paliva během cesty. Cestujícím se speciálními potřebami jsou navíc poskytnuty informační obrazovky v první třídě a centrální obrazovka ve druhé třídě.

Vagóny jsou vybaveny klimatizací a ostrahou, poznamenal, že ta druhá slouží pro bezpečnostní účely.

Egypt dosud obdržel od Talga celkem čtyři soupravy na základě smlouvy v hodnotě 157 milionů EUR (5,1 miliardy EGP) podepsané v roce 2019. Očekává se, že jako takový obdrží celkem sedm vlaků, včetně jednoho jako daru. Talgo se skládá z pěti vagonů první třídy, osmi vagonů druhé třídy, a hnacích vozů. Talgo se bude starat o servis vlaků 8 let.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading