Volvo Group, Renault Group a CMA CGM Group spojily své síly, aby reagovaly na rostoucí potřeby dekarbonizované a efektivní logistiky pomocí zcela nové generace elektrických dodávek

Renault Group a Volvo Group spojují své síly, aby řešily rostoucí potřeby dekarbonizované a efektivní logistiky vytvořením nové společnosti, která řídí vývoj zcela nové generace elektrifikovaných dodávek. Obě skupiny se těší na vstup CMA CGM do nové společnosti. Renault a Volvo budou nadále hledat další investiční a obchodní partnery.

Nová společnost představí zcela novou rodinu plně elektrických a softwarově definovaných vozidel. Zahájení výroby je plánováno na rok 2026.

Modularita a bezpečnost

Vozidla budou postavena na nové plně elektrické skateboardové platformě LCV, která nabídne vysokou modularitu pro různé typy karoserie za nízkou cenu a průlom v bezpečnostních požadavcích.

Bezkonkurenční výkon a rozsah služeb díky vysoké konektivitě

Přijetím nové architektury vozidla definovaného softwarem bude vozidlo vybaveno bezprecedentními možnostmi pro monitorování doručovací činnosti a obchodní výkonnosti uživatelů, čímž se sníží globální náklady na používání pro logistické hráče o 30 %. Propojené služby, které umožňuje softwarově definovaná technologie vozidel, budou nabízet zákazníkům po celý život aktuální vozidla. Dodávka sama o sobě nabídne výjimečnou kapacitu pro městskou mobilitu, vysokou polyvalenci pro řešení šitá na míru, různé kapacity baterií s bezprecedentní funkcí 800 V pro dodávky.

Vytvoření tvůrce trhu: agilita nové společnosti v kombinaci s robustním obchodním plánem a odborností tří šampionů

Nová společnost bude plně nezávislá a spojí agilitu start-upu se silnou páteří svých předních partnerů v oboru. Renault Group a Volvo Group si kladou za cíl sdílet investice do výzkumu a vývoje a přinášet výhody stávajícího know-how, služeb a průmyslové stopy nové plánované společnosti. Díky inteligentní alokaci kapitálu prostřednictvím šampionů v každé oblasti bude nová společnost založena na solidním a efektivním obchodním modelu.

Jako světový šampión lehkých užitkových vozidel a inovativní lídr v oblasti elektrických vozidel přinese Renault Group know-how vyvíjet a vyrábět ve velkém měřítku elektrickou platformu, která bude integrovat její první softwarově definovanou architekturu vozidla a nabídne bezprecedentní zkušenosti s připojením v open source vozidla do logistického obchodního prostředí.

Volvo Group je globálním lídrem v oblasti nákladních vozidel se silnou zákaznickou základnou profesionálních logistických společností, globální servisní sítí a širokými zkušenostmi v oblasti provozuschopnosti a produktivity. Tyto služby v kombinaci s inovativní platformou vozidel přispějí k úplnému řešení dekarbonizované městské logistiky.

Jako globální hráč ve všech segmentech dodavatelského řetězce bude CMA CGM asistovat nové společnosti při budování vhodných řešení, která budou vyhovovat všem potřebám hráčů v oblasti dopravy a dodavatelského řetězce na základě komplexních efektivních řešení. CMA CGM také přinese své know-how světového logistického hráče, zdokonalí řešení a B2B nabídky, které budou řešit potřeby všech logistických hráčů.

„Jsme nadšeni, že můžeme učinit další krok na naší cestě k řešení udržitelné dopravy prostřednictvím zamýšleného založení nové společnosti. Volvo Group chce i nadále nabízet svým zákazníkům kompletní dopravní řešení, která jim pomohou dekarbonizovat jejich hodnotové řetězce. Vidíme rostoucí poptávku po čisté, efektivní a bezpečné městské dopravě. Klíčem k dosažení tohoto cíle je partnerství a spolupráce,“ říká Martin Lundstedt, prezident a generální ředitel Volvo Group.

 „Elektrifikace a digitalizace dláždí cestu k revoluci na trhu lehkých užitkových vozidel. Renault Group hodlá být lídrem v této transformaci a zároveň zajistit robustní a efektivní vytváření hodnot. Dnes jsme velmi hrdí na to, že se můžeme vydat na tuto cestu s Volvo Group, abychom našim profesionálním logistickým zákazníkům přinesli ta nejlepší řešení. Těšíme se také na vstup CMA CGM do společnosti. Nová společnost je start-up-smýšlející, bezkonkurenční kombinace komplementárních aktiv 3 šampionů: předního výrobce nákladních vozidel, odborníka na služby šité na míru, šampiona globálních dodavatelských řetězců a evropského průkopníka EV a lídra LCV. Všechny ingredience jsou zde proto, aby vzniklo něco skutečně jedinečného,“ říká Luca de Meo, generální ředitel Renault Group.

„Jako lídr v oblasti dopravy a logistiky je skupina CMA CGM hrdá na to, že spojila své síly s významným evropským výrobcem automobilů a předním globálním výrobcem nákladních vozidel Renault Group a Volvo Group, aby vytvořili tuto novou společnost elektrických dodávek. Jedná se o komplexní a inovativní partnerství: nejenže do tohoto projektu investujeme, ale také přineseme naše know-how a odborné znalosti k zajištění příchozí a odchozí logistiky, přičemž některá z těchto vozidel by mohla být nakonec použita k dekarbonizaci našeho vozového parku. Prostřednictvím této nové investice našeho Pulse Fund do elektrické mobility plníme svůj závazek urychlit dekarbonizaci naší činnosti a našeho sektoru,“ říká Rodolphe Saadé, předseda představenstva a generální ředitel skupiny CMA CGM.

Zahájení provozu společného podniku je naplánováno na začátek roku 2024 v závislosti na dokončení všech regulačních schvalovacích procesů. Následný vstup CMA CGM do společnosti rovněž podléhá dokončení regulačního schvalovacího procesu.

Tento projekt byl předložen jako odpověď na výzvu Francie 2030 k předkládání projektů v souladu s cíli inovace a elektrifikace.

Budoucí společnost má podle plánu fungovat pod vlastní firemní identitou a bude sídlit ve Francii. Volvo Group prostřednictvím své obchodní oblasti Renault Trucks a Renault Group spolupracují na lehkých užitkových vozidlech již více než 35 let, což se zhmotnilo distribucí v obou sítích užitkových vozů Renault Master a Trafic.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Volvo Group, Renault Group a CMA CGM Group spojily své síly, aby reagovaly na rostoucí potřeby dekarbonizované a efektivní logistiky pomocí zcela nové generace elektrických dodávek

  1. Volvo Group, Renault Group a CMA CGM Group spojily své síly, aby reagovaly na rostoucí potřeby dekarbonizované a efektivní logistiky pomocí zcela nové generace elektrických dodávek – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 11/10/2023 at 10:16

    […] Continue reading Volvo Group, Renault Group a CMA CGM Group spojily své síly, aby reagovaly na ros… […]

Comments are closed.

%d