Po skončení nouzového rozvodu se společným jízdním řádem na západní trase mezi Vídní a Salzburgem se Österreichische Bundesbahnen (ÖBB) a WESTbahn Gmbh vrací k běžnému jízdnímu řádu od 05. července 2021. Vzájemné uznání jízdenek ÖBB a WESTBahn proto skončí 04. července 2021 a jízdenky VOR a SVV lze využít u WESTbahn pouze do 04. července.
Vlaky Railjet jezdí opět v původním jízdním řádu na vídeňské hlavní nádraží nebo vídeňské letiště. To povede k výraznému zvýšení kapacity spojů a větší kapacity vlaků pro cestující. WESTbahn jede každou hodinu na trati mezi Vídní a Salzburgem a odjíždí v minutě xx. 42 z Vídně Westbahnhof přes Hütteldorf s výrazně kratší dobou cestování do Salzburgu. Ze Salzburgu odjíždí XX:12 a XX.52 minutu, v případě špičkových spojů, které vynechávají některé zastávky na trase. V celé trase, tak jedou spoje okolo 3 hodin.
Je třeba také poznamenat, že od 11. července do 20. srpna 2021 budou mezi Amstetten a Lincem prováděny stavební práce. V této fázi se částečně mění doba odjezdu a příjezdu oproti pravidelnému jízdnímu řádu.
Od 10. července 2021 se vrátí v noci do Vídně S-Bahn. Toto je opět v noci před sobotami a nedělími a také před státními svátky na příměstské lince (S45) mezi Hütteldorfem a Heiligenstadtem a na trase Vídeň Leopoldau – Müdling v půl hodiny. Jednou za hodinu a noční S-Bahn dokonce jede až do Wiener Neustadt.
Admin
Author: Admin

By Admin