V sobotu bude Tábor patřit páře, návštěvníci uvidí i řadu dalších historických železničních vozidel

Tábor s párou, tak se jmenuje akce, při které se v sobotu 21. října na Táborsku představí celá řada historických vlaků a vozidel. K největším lákadlům budou patřit projížďky s parní lokomotivou Kafemlejnek a během dne budou připravené i  jízdy historickým motorovým vozem M240.028 Kachna. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program.

Tuto sobotu 21. října se uskuteční akce Tábor s párou. K hlavním atrakcím budou patřit projížďky historickým vlakem s parní lokomotivou mezi Táborem a Chýnovem a také mezi Táborem a Balkovou Lhotou. V čele zvláštních vlaků pojede malá parní lokomotiva 310.093 Kafemlejnek z roku 1901. Kafemlejnky byly nejrozšířenějšími lokomotivami našich lokálek. Později dosluhovaly na posunu v malých stanicích, výtopnách a vlečkách. Některé ve službě vydržely až do ukončení parního provozu.

Kromě parního vlaku se budou zájemci moci svézt po okolí Tábora také historickým motorovým vozem M240.028, zvaným Kachna. Atrakcí pro malé i velké návštěvníky budou jistě také jízdy na drezínách. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet jízdu jak na ruční drezíně, tak na motorové osobní drezíně Warszawa. Připravené budou i vyhlídkové jízdy po Táboře s motorovou lokomotivou T211.0776 Prasátko a otevřeným vozem Dakar.

Vystavena bude celá řada zajímavých historických exponátů. Návštěvníci uvidí současné i historické lokomotivy jezdící po Bechyňce, Elinku, Bobinku, Žehličku, dále pak historickou motorovou inspektorskou drezínu Tatra, osobní automobil prezidenta Edvarda Beneše nebo historickou hasičskou stříkačku. Prohlédnou si také malé parní stroje, modelové kolejiště Pavla Kohoutka nebo fotografie ateliéru Šechtl a Voseček. Chybět nebude ani hudební doprovod, o který se postará Plzeňský ck. oficír Šraml a Bonsai č. 3.

TZ, foto ČD,a.s.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “V sobotu bude Tábor patřit páře, návštěvníci uvidí i řadu dalších historických železničních vozidel

  1. V sobotu bude Tábor patřit páře, návštěvníci uvidí i řadu dalších historických železničních vozidel – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 20/10/2023 at 15:15

    […] Continue reading V sobotu bude Tábor patřit páře, návštěvníci uvidí i řadu dalších histo… […]

Comments are closed.

%d