V Havířově se blíží oprava Frýdecké ulice, motoristé budou muset několik týdnů po objížďkách

Ještě do konce letošního roku chtějí moravskoslezští silničáři opravit silnici mezi Havířovem a Horními Bludovicemi. Jde o silnici, která je poměrně frekventovaná a motoristé budou muset několik týdnů jezdit po objízdných trasách.

Marek Melichárek, technicko-provozní náměstek Správy silnic MSK: “Připravuje se oprava silnice III/4735 v Havířově. Je to ulice Frýdecká o celkové délce 1,7 km. Tato silnice vykazuje už hodně trhlin, je ve špatném stavu a z toho důvodu se bude ještě v letošním roce opravovat.”

Silničáři se při této opravě zaměřují především na asfaltovou vrstvu, která by už v nejvíce poškozených místech nemusela do jara vydržet.

Marek Melichárek, technicko-provozní náměstek Správy silnic MSK: “Na základě měření vozovek, které proběhlo loni v roce 2022, kdy vyšlo, že tato silnice je ve stávajícím stavu 4 a 5, tak se udělala projektová dokumentace a na jejím základě se to opravuje. Jedná se o úsek o celkové délce 1,7 km, začínáme u křížení se silnicí I/11 a končíme u místní komunikace U lipek. Celý úsek bude s frézovaný o celkové tloušťce 9 cm a bude nahrazený novými dvěma vrstvami o síle 4 a 5 centimetru.”

Silničáři předpokládají, že práce budou rozděleny na úseky, aby omezení v dopravě byla co nejmenší. Ve dvou termínech však bude nutná úplná uzavírka.

Marek Melichárek, technicko-provozní náměstek Správy silnic MSK: “Termín opravy této silnice je naplánovaný od 8. listopadu do 20. prosince s tím, že bude za částečného provozu. Je tam navržena i úplná uzavírka od 20. listopadu do 10. prosince, kromě autobusových linek, které tam budou jezdit. Potom bude ještě jedna úplná uzavírka, kdy se bude pokládat finální vrstva asfaltu, a to v termínu 3. až 9. prosince.”

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “V Havířově se blíží oprava Frýdecké ulice, motoristé budou muset několik týdnů po objížďkách

  1. V Havířově se blíží oprava Frýdecké ulice, motoristé budou muset několik týdnů po objížďkách – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 11/11/2023 at 19:15

    […] […]

Comments are closed.

%d