» Domů » Silniční doprava » United Buses opět rozšiřují nabídku spojů. Tentokráte do Krkonoš z Brna

United Buses opět rozšiřují nabídku spojů. Tentokráte do Krkonoš z Brna

Jako jeden z moc mála dopravců, který se opravdu stará o své milované zákazníky a pro ně udělá doslovně i nemožné, jenom aby uspokojil jejich zájem. Tak se dá označit Jihočeský dopravce United Buses, který začínal hodně odvážně před rokem na lince České Budějovice – Brno. V současnosti dopravce provozuje na 200 dálkových spojů týdně propojujících jižní Čechy, Vysočinu, Brno a Jihomoravský Kraj, Pardubický kraj, Královéhradecký kraj i Prahu. Pro velkou část obyvatel se stal nepostradatelným dopravcem a jediným spojením bydliště a jejich práce.

Spojení Brna a Krkonoš

Od 4. června počet spojů na lince spojující Brno, Svitavy, Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice a Hradec Králové. Z Brna do Hradce Králové se zdvojnásobí a nově tak pojedou spoje s odjezdy v pracovních dnech v 7:50 a 16:20, v sobotu v 7:50, v neděli v 9:45 a 18:00. Opačně z Hradce Králové autobusy budou odjíždět v pracovních dnech v 5:37 a 14:25, v sobotu ve 14:25, v neděli v 11:37 a 17:35. Nově vybrané spoje pojedou dále do Dvora Králové nad Labem, Trutnova a Pece pod Sněžkou.

Posílením nabídky spojů reagujeme na narůstající zájem cestujících o naše dálkové autobusy na této trase. Spojením Brna s městem na úpatím nejvyšší hory Česka, Pecí pod Sněžkou, vznikne nejrychlejší, přímé autobusové spojení z Jihomoravského kraje, okolí Svitav, Litomyšle a Vysokého Mýta do Krkonoš. V sobotu a v neděli pojedou dálkové autobusy až do Pece pod Sněžkou, v pracovních dnech budou končit a začínat v Trutnově. Cílíme na ty cestující, kteří míří hlavně za turistikou a výlety a nechtějí zbytečně přestupovat. Na území jednotlivých krajů se snažíme, aby naše spoje byly doplňkem v rámci jejich systémů a pro cestující veřejnost atraktivní alternativou, proč cestovat dálkovým autobusem.” vysvětluje Karel Bílý, majitel UNITED BUSES.

Z Pece pod Sněžkou do Hradce Králové a Brna pojede autobus v sobotu ve 13:10 v neděli v 16:10. Z Trutnova bude autobus odjíždět v pracovních dnech ve 13:20, v sobotu ve 13:40, v neděli v 16:40. Opačně z Brna autobusy pojedou v pracovních dnech a v sobotu v 7:50, v neděli v 9:45. Autobus trasu z Trutnova do Brna překoná za cca 3h 40. Do Pece pod Sněžkou trvá cesta o 30 minut déle. Na linku budou nasazovány pohodlné dálkové autokary NEOPLAN, SCANIA a VDL v konfiguraci pro 49 – 53 sedících cestujících vybavené mimo jiné klimatizací, bezpečnostními pásy a dostaečně prostorným úložným prostorem. Prodej jízdenek bude zahájen 17. května na v eshopu UNITED BUSES a v síti prodejce jízdenek BILETO. Od června rozšíříme prodej i o síť prodejce jízdenek AMS BUS.

Vodácký autobus

VODÁCKÝ AUTOBUS je služba, která již 7 let nabízí turistickou přepravu na start a z cíle plavby. Po dvouleté pauze bude služba opět fungovat jako veřejná, pravidelná autobusová linka dopravce UNITED BUSES a jezdit bude od 4. června do 5. září 2021. Vodácký autobus cílí hlavně na návštěvníky mířící za turistickým splouváním Vltavy, kterým umožní přepravu nejen z kempu na start a z cíle plavby. Autobus jede po trase Boršov nad Vltavou – Zlatá Koruna – Český Krumlov – Rožmberk nad Vltavou – Vyšší Brod. V hlavní turistické sezoně jedou autobusy až 7x denně. Z Českého Krumlova a Vyššího Brodu pojedou autobusy v ráno v 8:25, 9:00, 10:00 a 10:40. Odpoledne pak v 16:00, 17:00 a 18:00. Využít jej můžete i po proudu řeky k cestě z Vyššího Brodu do Českého Krumlova a dále vybranými spojí až do Českých Budějovic k vlakovému nádraží.

Rozsah a časové polohy jednotlivých spojů nabízí možnost si cestu a samotnou plavbu naplánovat, vybrat si z více spojů, nemačkat se. Nabídka je upravena podle dnů v týdnu. Nejvíce autobusů jede od čtvrtka do neděle, kdy míří k řece nejvíce turistů. Ve slabých dnech jezdí dva autobusy dopoledne a dva odpoledne. Operativně jsme schopni kapacitu posilovat, pokud tomu odpovídají prodeje. Autobusy zastavují na veřejných autobusových zastávkách v docházkové vzdálenosti od většiny kempů, tábořišť a dalších důležitých míst. Na podobě turistické linky jsme spolupracovali s vybranými kempaři a provozovateli půjčoven lodí, kteří jsou partnery projektu již několik let.” vysvětluje k novému turistickému spojení Josef Šelepa, network manager.

Na spoje dopravce nasadí meziměstské autobusy IVECO Crossway a IVECO Arway s kapacitou 53 – 60 sedících a 30 stojících cestujících. Jízdenky lze koupit ode dnešního dne online na www.vodackyautobus.cz, v eshopu UNITED BUSES, na webových stránkách vybraných partnerských půjčoven a lodí a v síti prodejce jízdenek BILETO. Od června rozšíříme prodej i o síť prodejce jízdenek AMS BUS.

Turistické spoje na Lipno

UNITED BUSES nabídne cestujícím od 4. června přímé autobusové a s přestupem garantované spojení z Českých Budějovic do Vyššího Brodu a na Lipno. Autobus pojede 2 – 3x denně ve všedních dnech, v sobotu a v neděli.

Z Českých Budějovic na Lipno odjede autobus v pracovních dnech v 7:30, 8:55 a 16:10, v sobotu a v neděli v 8:10 a v 17:15. V pátek pojede navíc spoj v 7:30. Opačně z Lipna pojedou do Českých Budějovic autobusy v pracovních dnech v 11:30, v sobotu, v neděli a o státním svátku v 10:45, 15:15 a 19:30. Nové spoje nabídnou dopolední a odpolední přímé autobusové spojení v obou směrech. Autobusy mimo jiné zastavují také v Loučovicích, nebo Rožmberku nad Vltavou.

“Nabízíme cestujícím z Dačicka a Jindřichohradecka alternativu a komfortní spojení na Lipno, do Vyššího Brodu, nebo Českého Krumlova a zároveň se snažíme, aby naše spoje doplnili síť kterou objednává kraj. Všechny spoje provozujeme bez dotací kraje, na svoje komerční riziko a věřím, že si najdou své cestující, kteří rádi, pokud možno rychle a pohodlně cestují napříč krajem.” vysvětluje Karel Bílý, majitel UNITED BUSES.

Na vybraných spojích nabídneme garantovaný přestup v Českých Budějovicích na dálkové linky UNITED BUSES např. do Prahy, Brna, Humpolce. Na Lipno se rychle a pohodlně bez přestupu dostanou i cestující z Dačic a z Jindřichova Hradce, odkud bude každou sobotu ráno jezdit autobus do Českých Budějovic, který jako přímý vůz bude pokračovat na Lipno. Z Dačic odjede v 6:05 ráno, z Jindřichova Hradce v 6:55 a na Lipno přijedete v 10 hodin. Po cestě je 15 minut přestávka v Českých Budějovicích. Opačně z Lipna do Jindřichova Hradce a Dačic pojede autobus v sobotu v 15:15. Autobus tak můžete využít k pohodlné cestě za jednodenním výletem do řady malebných míst. Na turistické spoje bude nasazen autobus IVECO ARWAY pro 51 sedících cestujících vybavený klimatizací a bezpečnostními pásy. Jízdenky lze koupit ode dnešního dne online na v eshopu UNITED BUSES, a v síti prodejce jízdenek BILETO. Od června rozšíříme prodej i o síť prodejce jízdenek AMS BUS.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes