United Airlines zahájí první nepřetržitou linku mezi Washingtonem DC a Kapským Městem

United Airlines se připravují na spuštění nové přímé non-stop linky mezi letištěm Washington Dulles a Kapským Městem, oznámila letecká společnost v tiskovém prohlášení. Americké ministerstvo dopravy (DoT) udělilo letecké společnosti tři týdenní přímé lety, které budou zahájeny 17. listopadu 2022 .  

Reklamy

Letecká společnost zahájila prodej letenek na svou novou non-stop linku do Kapského Města, kterou bude provozovat její flotila Boeingů 787-9 Dreamliner. Nová trasa však stále podléhá schválení vládou Jihoafrické republikyPatrick Quayle, senior viceprezident pro globální plánování sítí a aliancí United, komentoval expanzi letecké společnosti v Africe. 

„Tyto nové lety staví na naší stávající celoročním spojení z New Yorku/Newarku do Kapského Města – společně poskytnou téměř každodenní linku z USA do Kapského Města spolu s připojením k širšímu regionu prostřednictvím našeho partnerství Airlink,“ uvedl Quayle v prohlášení. 

Washington DC je také domovem páté největší populace narozené v Jižní Africe, jak uvedla letecká společnost, díky čemuž je nová trasa atraktivní pro leteckou společnost i její zákazníky. „Před novým letem United byl Washington DC do Kapského Města největší trasou mezi USA a Kapským Městem bez nepřetržitého provozu,“ uvedl United v prohlášení. Dnes United Airlines provozuje více letů do Jižní Afriky ve srovnání s jakoukoli jinou severoamerickou leteckou společností. Letecká společnost podle prohlášení brzy nabídne celkem 19 letů týdně do Afriky. To zahrnuje přímé lety z New Yorku/Newarku do Johannesburgu a Washingtonu DC do Akkry, Ghany a Lagosu v Nigérii, které letecká společnost zahájila v roce 2021. 

Americko-africký atlantický koridor: Delta, United se střetnou s Kapským Městem 

Atlantický koridor USA – Afrika (lety mezi Spojenými státy a Jižní Afrikou) byl v posledních letech předmětem pozornosti a soupeření dvou amerických leteckých společností – Delta Airlines a United Airlines. Dva dopravci se mezi sebou probojovali a zasadili právní údery, aby druhému zabránili získat převahu s více frekvencemi ze svých amerických center do Johannesburgu a Kapského Města v SA. 

Podle dvoustranné dohody mezi Spojenými státy a Jihoafrickou republikou jsou letecké společnosti USA omezeny na 21 frekvencí leteckých služeb do Jižní Afriky týdně. Před pandemií měla Delta větší podíl na trhu na trasách do Jižní Afriky po většinu dvou desetiletí. Jeho jedinou konkurencí byly South African Airways (před vstupem do ochrany před věřiteli). United na druhou stranu zahájili svůj inaugurační let do Kapského Města teprve v roce 2019. Lety United do Kapského Města však nabraly na síle.

V srpnu 2022 se předpokládá, že United bude mít 58% podíl křesel mezi USA a Jižní Afrikou, ve srovnání s podílem Delty přibližně 42 %, podle datové zprávy od CAPA a OAG. Před tím, než United obdržela souhlas DoT pro své tři týdenní lety z Washingtonu do Kapského Města, byl podíl frekvencí mezi US Airlines pro lety do Jižní Afriky rozdělen takto: 

  • United Airlines – 10 frekvencí týdně, z New Yorku/Newark (EWR) do Kapského Města (CPT) (třikrát týdně) a z New Yorku/Newark (EWR) do Johannesburgu (JNB) (denně)
  • Delta Airline – 7 týdenních frekvencí, Atlanta (ATL) až Johannesburg (JNB) (denně). 

V únoru a březnu 2022 společnosti Delta Airlines a United Airlines podaly žádost ministerstvu dopravy o práva provozovat tři týdenní lety do Kapského Města ze svých letišť v Atlantě a Washington-Dulles. Pro United by to poskytlo téměř každodenní spojení s Kapským Městem. Z 21 povolených frekvencí však zůstaly pouze čtyři frekvence. Delta Airlines se proto předháněly v tom, kdo zabrání United Airlines získat většinu podílu na trhu sedadel v Jižní Africe. Společnost United Airlines však tvrdila, že schválení jejích služeb z hlavního města USA do hlavního města Jižní Afriky přineslo větší vládní a obchodní výhody ve srovnání s nabídkou společnosti Delta. 

Patová situace: Obě letecké společnosti dostanou, co chtějí 

V červenci 2022 americké ministerstvo dopravy předběžně schválilo tři týdenní frekvence do Kapského Města, každou pro Delta Airlines a United Airlines, poté, co s jihoafrickou vládou vyjednala další dvě frekvence. Podle zprávy Business Travel News jihoafrické oddělení “doporučovalo, že za určitých podmínek budou tyto dvě frekvence považovány za deklarované ve smlouvě.”   

Foto Wikipedia

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading