Společnost Turkish Airlines prodloužila zrušení letů do a z Běloruska a Ruska. Před ruskou invazí na Ukrajinu dne 24. února 2022 turecký národní dopravce provozoval osobní lety do a z Minsku (MSQ) v Bělorusku a také Rostov (RVI), Soči (AER) a Jekatěrinburg (SVX) v Rusku. Letecký dopravce se sídlem v Istanbulu oznámil , že neobnoví lety do jmenovaných destinací minimálně do 31. prosince 2022.

„Naše lety z/do Minsku (Bělorusko) byly zrušeny do 31. prosince 2022 (včetně), z/do Soči (Rusko), byly zrušeny do 31. prosince 2022 (včetně) a z/do Rostova (Rusko) byly zrušeny do prosince 2022 (včetně) a z/do Jekatěrinburgu (Rusko) byly zrušeny do 31. prosince 2022 (včetně),“ napsala letecká společnost ve své nejnovější aktualizaci trasy.  „Cestující, jejichž lety jsou zrušeny, mohou využívat práva uvedená na stránce o přerušení letu a provádět své transakce prostřednictvím našeho call centra, prodejních kanceláří, mobilních aplikací a webových stránek,“ uzavřela společnost Turkish Airways.   

Zrušení letů pro pokračující válku na Ukrajině

Letecká společnost také sdělila, že cestujícím, kteří si zakoupili letenky do těchto destinací 24. února 2022 nebo dříve, budou udělena další práva na změnu nebo vrácení peněz. Tato práva zahrnují možnost bezplatně změnit rezervaci letu nebo trasy na stejnou třídu v kabině letadla nebo možnost požádat o vrácení peněz za nevyužité nebo částečně využité letenky.  Mezitím si mohou cestující prodloužit dobu platnosti letenky do 21. října 2022, a to bez jakýchkoli dalších poplatků, jak se zdá na webových stránkách letecké společnosti.  

„Tato pravidla platí pouze pro lety provozované společnostmi Turkish Airlines a AnadoluJet. Změny letenek a refundace lze provést prostřednictvím webových stránek Turkish Airlines, mobilních aplikací, prodejních kanceláří, call centra a agentur, u kterých byla letenka zakoupena,“ uvedl web společnosti. Není to poprvé, co se letecká společnost rozhodla prodloužit zrušení letů. V červenci letecká společnost oznámila, že nebude provozovat lety do Běloruska nebo Ruska do 30. září 2022, s odkazem na pokračující válku na Ukrajině.  

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém