• 04/07/2022 02:43

Arlberský tunel nakonec letos nezavřou

ByAdmin

Úno 9, 2022 , ,
foto ASINAG tunel Arlberg
Stránka navštívena: 164
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 30 Sekund

Úplné uzavření tunelu Arlberg plánované na letošní rok se odkládá. Vzhledem k situaci na trhu, problémům s dodávkami materiálu a nedostatku kvalifikovaných pracovníků nelze podle ASFINAG zaručit, že tunel bude moci být znovu otevřen včas na zimu 2022/2023.

Tunel hraje neuvěřitelně důležitou roli, zejména v zimě, a musí být zvláště v zimě k dispozici, než na Arlberg napadne sníh, řekl Andreas Fromm, výkonný ředitel ASFINAG Bau Management GmbH.

“Poslední vývoj ukázal, že se výrazně zvýšila rizika spolehlivého dodržení tohoto konečného data. Rozhodli jsme se proto odložit uzavření z roku 2022 na roky 2023 a 2024. Předpokládáme, že se situace na trhu zlepší a prosadíme větší stabilitu dodávek a služeb, které mohou dodržet uzavření tunelu,“ vysvětluje Fromm.

Situace na trhu a nedostatek materiálu na trhu zvyšují riziko

Zásadním problémem je aktuálně změněná situace na trhu: Potřebné služby, obstarání materiálu a speciálních staveb v oblasti pokovování tunelů nelze garantovat v požadovaném termínu – riziko nestihnutí dokončení v termínu začátek listopadu 2022 se stal příliš velkým. “Protože jakmile jsme začali pracovat, nemůžeme zastavit práce uprostřed a říct to počká,” říká Fromm.

Protože plánovaná renovace je z hlediska bezpečnosti silničního provozu naprosto nezbytná, společnost ASFINAG provede příslušné práce v tunelu Arlberg v roce 2022, aby byla zajištěna bezpečnost až do první uzavírky v roce 2023. V letošním roce dojde pouze k selektivnímu zlepšení přilnavosti vozovky v tunelu, tato opatření lze provádět se vzájemným zastavováním bez svodidel.

Objížďky přes Arlberský průsmyk

Arlberský tunel bude uzavřen pro provoz na šest a pět měsíců v letních měsících 2023 a 2024. 44 let stará silnice potřebuje obnovu. Za tímto účelem bude renovováno a optimalizováno celé odvodnění a plášť tunelu v nejdelším silničním tunelu Rakouska. Za tímto účelem ASFINAG po uzavírkách v letech 2015 a 2017 opět aktivuje variantu odklonu přes Arlberg Pass. ASFINAG do opravy investuje 63 milionů eur.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %