• 04/07/2022 01:38

Dánský investor prodal akci Wizz Airu, který údajně brání vzniku odborů

Stránka navštívena: 114
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 5 Sekund

Dánský penzijní fond AkademikerPension v pondělí oznámil, že prodává své podíly v nízkonákladové letecké společnosti Wizz Air v souvislosti s údajným porušením práv zaměstnanců ze strany maďarského dopravce, uvádí agentura Reuters.

AkademikerPension, fond s odhadovanou hodnotou 23 miliard dolarů, byl jedním ze čtrnácti investorů, kteří loni v prosinci vyzvali nízkonákladové manažery střední a východní Evropy, aby umožnili zaměstnancům zakládat odbory a vstupovat do nich. Podle Dánů tato praxe odrazuje od porušování práv pracovníků, což potvrzují provedené průzkumy a studie.

AkademikerPension v pondělí prozradil, že po setkání s vedením Wizz Air neviděli žádné známky ochoty se v tomto směru změnit. Výsledkem je rozhodnutí o prodeji akcií nízkonákladového dopravce z Maďarska za více než 3 miliony dolarů. Tržní hodnota nízkonákladové společnosti ze střední a východní Evropy se aktuálně blíží 6 miliardám USD.

“Wizz Air bere vztah se svými zaměstnanci velmi vážně a věříme, že naše struktury a procesy, které byly zavedeny za účelem podpory otevřeného a transparentního zapojení, fungují mimořádně dobře. Příkladem je naše sociální rada, která slouží jako fórum, aby zaměstnanci diskutovali o důležitých problémech “- brání se v prohlášení společnost.

Nízkonákladový dopravce ze střední a východní Evropy  také upozornil, že v následujících měsících plánuje přijmout přes 1000 zaměstnanců, a navíc ujistil, že palubnímu průvodčímu obnoví předpandemické platy. Stane se tak, až se letecký průmysl vzpamatuje z krize COVID-19.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %