» Domů » Železnice » Talgo dodá vlaky Avril novému open-acess dopravci Le Train

Talgo dodá vlaky Avril novému open-acess dopravci Le Train

Talgo podepsalo dohodu s novým Franouzským open-acess dopravcem Le Train o vývoji flotily vysokorychlostních vlaků založených na platformě Avril. Ty budou přizpůsobeny pro použití na francouzských sítích a budou fungovat v regionech Nová Akvitánie, Bretaň, Pays de la Loire a Centre-Val-de-Loire.

Le Train získala licenci železniční společnosti minulý měsíc a nyní pracuje na splnění konečných požadavků pro zahájení komerčního provozu. Talgo bylo vybráno na základě výběrového řízení vypsaného na začátku roku 2022 pro evropské výrobce vlaků. Dohoda podepsaná v Bordeaux se týká potenciální budoucí akvizice flotily až deseti vysokorychlostních vlaků, včetně možného rozšíření a možností údržby. Smlouva obsahuje také vytvoření společné výzkumné a vývojové jednotky v Nové Akvitánii.

Alain Getraud, generální ředitel společnosti LE TRAIN, řekl: „Design na míru navržený společností Talgo nám umožní vyvinout jedinečný zážitek pro cestující, zejména pro přepravu rekreačního a sportovního vybavení, jako jsou jízdní kola a surfy. “Naše dvě společnosti navíc sdílejí společnou ambici: pracovat udržitelným způsobem pro nízkouhlíkovou mobilitu.”

Jakmile budou podepsány konečné smlouvy, Talgo zahájí výrobu vozového parku Le Train ve svém závodě ve španělské Rivabellose. Očekává se, že to začne v létě, přičemž první vozidlo bude připraveno k dodání začátkem roku 2025. Vlaky nabídnou kapacitu 350 míst s rychlostí 300km/hod. 

Carlos Palacio Oriol, prezident společnosti Patentes Talgo, řekl: „Toto je skvělá příležitost pro naši společnost, aby využila své odborné znalosti a inovace severně od Pyrenejí. „Jsme přesvědčeni o relevanci modelu Le Train pro to, aby se železniční doprava stala skutečnou pákou ekologického přechodu.“
Dopravce slibuje v celé oblasti celkem 50 spojů denně, které uspokojí poptávku více, než 3 milionů obyvatel v  Grand-Ouest během prvního roku provozu. Jako první pak má být trasa z Arcachon – Bordeaux – Angoulême – Nantes.
vizualizace jednotek Avril – Le Train
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes