• Pá. Srp 19th, 2022

Stadler dodá tramvaje Tramlink Zurichu

Čvc 9, 2022 , , ,
Stránka navštívena: 73
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 45 Sekund

Transports publics genevois (TPG) oznámil vítěze soutěže na nové tramvaje pro Zurich, kterou vyhlásil v srpnu 2021. Nové tramvaje budou součástí mnohá rozšíření sítě TPG plánované na nadcházející roky.

Společnost TPG zvolila model Tramlink navržený švýcarským výrobcem Stadler. Toto rozhodnutí přišlo po výzvě k podávání nabídek, kterou TPG zveřejnila v srpnu 2021. Všem zúčastněným stranám byl výsledek soutěže oznámen ve středu. Proti tomuto rozhodnutí se mohou odvolat.
Bude objednána první várka 38 tramvají. Plánuje se opce na 10 až 25 dalších vlaků. Dodávka prvního tramvaje je plánovaná na listopad 2024 s uvedením do provozu během prvního čtvrtletí roku 2025. „Tato akvizice kolejových vozidel odráží rozvoj naší sítě. Je potřeba podpořit její expanzi a obnovit naši flotilu,“ řekl Denis Berdoz, generální ředitel TPG.

Rozvoj sítě

Bude to skutečně otázka pro TPG zajištění provozu nové tramvajové trati plánované ve směru Grand-Saconnex a Ferney-Voltaire v příštích několika letech, stejně jako podpora plánovaných prodloužení až do průmyslové zóny Plan -les-Ouates, Saint-Julien-en-Genevois a Annemasse-Glières. Tento vývoj sítě odpovídá plánování, o kterém rozhodl stát Ženeva. Je součástí projektů aglomerace 4. generace předložených Spolkovou radou.
Zároveň TPG začne v příštích letech nahrazovat jednosměrné tramvaje Duewag na lince 12, které byli dodány v 80-tých letech minulého století. Nejstarší dodaný vůz v provozu je z roku 1982. S modelem Tramlink bude v budoucnu obousměrnou tramvaj standardních rozměrů (délka 44 metrů, šířka 2,3 metru s kapacitu 250 cestujících), schopnou provozu na všech tratích sítě bez výjimky. To v současné době nebylo možné. 

Dekarbonizace vozového parku

Pořízení této nové řady tramvají přichází v době, kdy TPG rovněž pracuje na dekarbonizaci svého vozového parku v rámci kantonálního klimatického plánu přijatého Ženevskou státní radou. V souladu se svou podnikovou strategií CAP 2030 mají v tomto horizontu za cíl provozovat 100% elektrickou flotilu založenou na obnovitelné energii.
Pozitivní vývoj pro obyvatelstvo Ženevy, které bude těžit ze zlepšení kvality ovzduší a omezení hlukového znečištění. Investice, jejichž cílem je v obou případech zaručit obyvatelům Ženevy v budoucnu spolehlivá a ekologická vozidla. Očekávané investice do rozsáhlé modernizace vozového parku se počítají na 5 miliard franků.

Podobné články k tématu  Do Opletalovy ulice se vrací provoz tramvají, trať DPP využije již o tomto víkendu při první ze série výluk metra v úseku Vltavská – Hlavní nádraží

vizualizace TPG

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi