» Domů » Silniční doprava » Automobilky » Společnost XCMG dodala koncernu Mengxi Zhenghe Group 100 nákladních automobilů s vodíkovým pohonem

Společnost XCMG dodala koncernu Mengxi Zhenghe Group 100 nákladních automobilů s vodíkovým pohonem

Společnost XCMG, jeden ze tří největších výrobců stavebních strojů na světě, dodala svému koncovému zákazníkovi, společnosti Mengxi Zhenghe Group, v rámci objednávky celkem tisícovky nákladních vozidel na vodíkový pohon, kterou již dříve podepsala se společností Sino-Synergy Hydrogen Energy Technology („Sino-Synergy”), dodávku 100 nákladních vozidel na vodíkový pohon. Tato vozidla poslouží při výstavbě dolu poblíž města Ordos v čínské autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko.

Všechny tři zúčastněné společnosti uspořádaly u příležitosti této dodávky v Sü-čou slavnostní ceremoniál. V rámci plánu strategické spolupráce se společností Sino-Synery, přední čínskou firmou v oblasti vodíkových palivových článků, která má v tomto oboru na svém kontě celou řadu prvenství, pokud jde o industrializaci, rozsah dodávek a podíl na trhu, dodá XCMG této společnosti do roku 2025 celkem více než 1000 nákladních vozidel s vodíkovým pohonem. Dohoda sehrává klíčovou roli v úsilí společnosti XCMG upevnit svou pozici referenční společnosti v oboru dopravy na vodíková paliva v Číně.

„Jsme přesvědčeni, že použití těžkých nákladních vozidel XCMG na vodíkový pohon nám pomůže vytvořit bezpečnou, efektivní, ekonomickou a nízkouhlíkovou přepravu ve většině těžebních oblastí,” prohlásil Luo Dong, zástupce generálního ředitele společnosti Mengxi Zhenghe Group, která je v rámci této dohody koncovým odběratelem. „Jedná se o další významnou hromadnou objednávku těžkých nákladních vozidel od společnosti XCMG.”

Těžké nákladní vozy XCMG s vodíkovým pohonem mají výkon 110 kW a jsou vybaveny automatizovanou manuální převodovkou (AMT) s více převodovými stupni. Vůz má pozoruhodnou dojezdovou vzdálenost více než 450 km a je vybaven motorem, který vyvinula přímo společnost XCMG a který se může pochlubit účinností více než 97 %. Vozidlo a jeho součástky byly podrobeny komplexním testům hardwaru a softwaru po mnoho tisíc hodin, během kterých se potvrdilo, že se jedná o vůz dobře přizpůsobený extrémním podmínkám chladného prostředí a terénu s mnoha nerovnostmi, tedy podmínkám, které jsou v těžebním prostředí velice časté.

Výpočty na základě získaných provozních údajů naznačují, že se při nasazení stovky těchto vozidel s vodíkovými palivovými články při nájezdu 50.000 km ročně sníží emise oxidu uhličitého ve srovnání s vozidly na plyn o 7950 tun. To přinese výhody ekonomické i sociální.

Společnost XCMG uvedla svůj první těžký nákladní automobil s vodíkovým pohonem na trh v roce 2020. Jednalo se o její první krok na cestě k tomu, aby se stala průkopníkem v oblasti využití technologie vodíkové energie. V uplynulých dvou letech obě zúčastněné společnosti úzce spolupracovaly a uvedly na trh řadu těžkých nákladních vozidel s vodíkovým pohonem se „špičkovými technologiemi” a „provozně nezničitelných”, která jsou ideální pro použití v těžebním průmyslu.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes