B737 MAX Norwegian

B737 MAX Norwegian, Foto © Norwegian

Čínský stát se stal jedním z hlavních akcionářů společnosti Norwegian Air. Společnost BOC Aviation změnila závazky letecké společnosti z leasingových smluv na přibližně 389 milionů akcií v rámci dohodnutého navýšení kapitálu.

Chinese BOC Aviation bude nyní vlastnit 12,67 procent akcií skandinávského dopravce. Společnost Norwegian Air dříve oznámila, že provedla plán restrukturalizace dluhu a přeměnila přibližně 1,2 miliardy EUR na dluh.

Reklamy

Díky tomu byly zelené záruky na vládní půjčky celkem tři miliardy NOK, tj. 275 milionů EUR. Norské úřady potvrdily, že vnitrostátní letecká společnost v současné době splňuje požadavky na tyto záruky a může je využít.

Prudký pokles hodnoty akcií

Balíček vládních půjček je pro leteckou společnost nesmírně důležitý, aby přežil krizi. V důsledku pandemie koronavirů SARS-CoV-2 čelí národní letecký dopravce, stejně jako mnoho jiných leteckých společností, výraznému poklesu poptávky. Podíl Norů od začátku krize prudce poklesl (téměř 88 procent) a tisíce zaměstnanců byly poslány na dočasnou dovolenou. Nicméně společnost měla před pandemií finanční problémy.

Společnost BOC Aviation byla založena společností Singapore Aircraft Leasing Enterprise založenou v roce 1993, kterou získala čínská banka na konci roku 2006. BOC Aviation patří čínskému státu prostřednictvím dlouhého řetězce různých majitelů.

Nejlepší

Norský nízkonákladový dopravce přepravil ročně téměř šest milionů britských cestujících z Londýna Gatwick, Edinburghu a Manchesteru do 30 destinací po celém světě. Byla to třetí největší letecká společnost, která spolupracovala s London-Gatwick a zaměstnávala přes 1200 pilotů a palubních průvodčích ze Spojeného království. Od roku 2014 přepravuje cestující do Spojených států.

Skandinávská letecká společnost také nabídla trasy do Buenos Aires a Rio de Janeiro a měla jednu z nejmladších letadlových flotil na světě s průměrným věkem 4,6 roku, včetně nové generace Boeing 787 Dreamliner, Boeing 737 MAX a Boeing 737-800.

Norwegian byla v následujících šesti letech uznána jako nejlepší nízkonákladový dopravce v Evropě a v roce 2015, 2016, 2017, 2018 a 2019 obdržela také titul „Nejlepší nízkonákladový dopravce na dlouhé vzdálenosti na světě“.

Pandemie coronavirus přivedla globální ekonomiku do recese. Společnosti z leteckého sektoru utrpěly první. IATA odhaduje v dubnu, že samotné letecké společnosti letos ztratí příjmy více než 314 miliard USD. Bude to pravděpodobně blíže k 400 miliardám USD. Země po celém světě ohlásily podporu nad 100 miliard USD. Proč byste měli podporovat letecké společnosti, zjistíte to ze přečtení zprávy!
Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading