Akvizice staví společnost FDH Aero na pozici předního distributora elektronických produktů s nově přidanými možnostmi v oblasti elektronických součástek.

Společnost FDH Aero („FDH”), globální poskytovatel řešení dodavatelského řetězce pro letecký a obranný průmysl, koupila společnost BJG Electronics Group (“BJG”), předního dodavatele propojovacích a elektromechanických produktů pro koncové trhy v oblasti obrany, komerčního letectví a kosmonautiky.

Společnost BJG se sídlem v Ronkonkomě ve státě New York byla založena v roce 1979 a poskytuje služby OEM výrobcům i poskytovatelům poprodejních služeb v leteckém a obranném průmyslu. Akvizice společnosti BJG rozšiřuje a prohlubuje roli společnosti FDH Aero v dodavatelských řetězcích v oblasti letectví a obrany a poskytne zákazníkům FDH Aero i BJG přístup k širšímu spektru produktů a služeb.

“Spojení společností FDH Aero a BJG zvyšuje naše schopnosti v oblasti letecké a obranné elektroniky a rozvíjí naši vizi být nejdůvěryhodnějším partnerem v dodavatelském řetězci pro naše zákazníky a dodavatele,” řekl Scott Tucker, generální ředitel společnosti FDH Aero. “Díky společnosti BJG může FDH Aero klientům nabídnout rozšířenou nabídku produktů, která zvyšuje efektivitu dodavatelského řetězce na trhu, který chápe strategický význam dostupnosti dodávek a včasného plnění.”

Po akvizici společnosti BJG založí společnost FDH Aero divizi FDH Aero Electronic Products Group (dále jen “FDH EPG” nebo “EPG”), která se spolu s našimi předními franšízami v oblasti hardwaru, chemikálií a spotřebního materiálu zaměří na maximální optimalizaci dodavatelského řetězce v kategorii elektronických součástek pro koncové trhy v oblasti letectví, obrany a kosmonautiky. Prezidentem FDH EPG se stane Mitch Enright, současný prezident společnosti Electro Enterprises, Inc., kterou FDH získala v červenci 2022. Jako jednotná divize bude FDH EPG nabízet špičkový sortiment propojovacích a elektromechanických produktů a služeb.

“Založení divize elektronických produktů FDH EPG je jasným signálem pro naše dodavatele a zákazníky, že společnost FDH Aero se bude i nadále zaměřovat na služby, kvalitu a dokonalost dodavatelského řetězce,” poznamenal Enright. “Toto úsilí nám umožní lépe sloužit našim zákazníkům a partnerům z řad dodavatelů a zároveň nadále působit jako nedílná součást celkového řešení FDH Aero.”

Předseda představenstva a generální ředitel společnosti BJG Glenn Davidson bude po uzavření smlouvy ve společnosti zastávat aktivní poradenskou roli a podporovat integraci obou firem. Každodenní provoz bude i nadále řídit stávající tým BJG.

“Tým společnosti BJG je nadšený, že se může stát součástí FDH EPG, a dostat se tak do role lídra na trhu zaměřeného na špičkové služby a odborné znalosti produktů. Tato transakce spojuje dva přední dodavatele elektronických propojovacích produktů pro vojenský a letecký průmysl,” řekl Davidson. “Těším se na podporu integrační strategie a úzkou spolupráci se Scottem, Mitchem a celým týmem FDH Aero, díky které budeme moci pokračovat v naplňování naší společné strategické vize.”

Jako právní poradci FDH při transakci působily společnosti Kirkland & Ellis, Holland & Knight a Crowell & Moring.

Společnost Houlihan Lokey působila jako výhradní finanční poradce společnosti BJG.

O společnosti FDH Aero

Společnost FDH Aero je důvěryhodným globálním partnerem v dodavatelském řetězci pro letecké a obranné společnosti. S více než 55 lety zkušeností se specializuje na komponenty třídy C, které zahrnují hardwarové, elektrické, chemické a spotřební výrobky a služby pro globální zákazníky z řad OEM výrobců a dodavatelů náhradních dílů. Společnost FDH sídlí v kalifornském městě Commerce a působí v Severní Americe, Evropě a Asii. Včetně akvizice společnosti BJG má nyní společnost FDH Aero pobočky ve 14 zemích po celém světě s více než 1000 specialisty v oboru a více než 650.000 čtverečními stopami skladových prostor.

O společnosti BJG Electronics Group

Společnost BJG Electronics Group je distributorem a výrobcem vysoce spolehlivých elektronických součástek s přidanou hodnotou se sídlem v Ronkonkomě ve státě New York. Šest poboček společnosti v USA je certifikováno podle norem ISO9001:2015 a AS9100:2016 a zavazují se poskytovat konzistentní a včasné dodávky díky rozsáhlým zásobám sestavených výrobků a komponent. S 32 franšízovými řadami, více než 300.000 unikátními čísly dílů a 125.000 čtverečními stopami skladových prostor poskytuje komplexní nabídka produktů společnosti BJG standardní a inženýrská řešení podporující požadavky na propojení a elektromechaniku v náročných podmínkách. Společnost BJG je schváleným dodavatelem předních světových OEM výrobců v oblasti obrany, komerčního letectví a vesmíru. Další informace najdete na adrese www.bjgelectronics.com.

O společnosti Audax Private Equity

Společnost Audax Private Equity se sídlem v Bostonu a San Franciscu je přední investiční firmou na trhu s hodnotou spravovaných aktiv ve výši přibližně 16 miliard dolarů, více než 185 zaměstnanci a více než 85 investičními odborníky. Od svého založení v roce 1999 firma investovala do více než 160 platforem a provedla více než 1200 akvizic. Prostřednictvím našeho disciplinovaného přístupu a zaměření na další růst v šesti hlavních průmyslových odvětvích pomáhá Audax společnostem v portfoliu realizovat iniciativy organického a anorganického růstu, které podporují růst příjmů, optimalizují provoz a významně zvyšují hodnotu vlastního kapitálu.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One thought on “Společnost FDH Aero kupuje BJG Electronics Group”

Comments are closed.