Společnost Azur Air žádá o povolení k letu z Moskvy do Miami

Moskva: Společnost Azur Air požádala o povolení k provozování dvou letů týdně do Spojených států. Příslušný požadavek ruského dopravce obdrželo 27. srpna americké ministerstvo dopravy.

Transatlantické lety z Moskvy-Šeremetěva do Miami, které budou částečně osobní a nákladní, budou obsluhovány Boeingy 767-300 a 777-300. Pokud vše půjde podle plánu, provoz bude spuštěn v prosinci tohoto roku.

Reklamy

V současné době nabízí pouze jedna ruská letecká společnost celoroční lety do Spojených států. Aeroflot provozuje lety z Moskvy do Los Angeles, New Yorku, Washingtonu a Miami. Ruský národní dopravce létá na Floridu v sobotu, neděli a úterý.

Letecká společnost z Krasnojarského kraje, která byla založena v roce 2015, by zpočátku poskytovala služby z Moskvy do Miami v pondělí nebo ve středu nebo ve čtvrtek a pátek, tj. ve dnech, kdy neletí domácí gigant Aeroflot.

Flotila společnosti Azur Air se skládá pouze z 31 letadel Boeing, přičemž dominantní je 767-300. V plánech letů na Floridu je zahrnuto dvanáct těchto strojů. Dopravce z Krasnojarsku má také čtyři letadla verze Boeing 777-300. Před pandemií koronaviru SARS-CoV-2 provozovala mezinárodní lety do několika zemí v Africe, jihovýchodní Asii, na Střední východ a do Evropy.

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading