CZ LOKO EffiShunter 1000 Foto © CZ LOKO

CZ LOKO EffiShunter 1000
Foto © CZ LOKO

Slovenská Prvá Slovenská železničná (PSŽ) zakoupila od CZ LOKO dvě lokomotivy EffiShunter 1000, aby rozšířila svůj vozový park v Rumunsku a Maďarsku. PSŽ a CZ LOKO podepsaly smlouvu na tento nákup v závodě CZ LOKO v Jihlavě, kde se budou lokomotivy vyrábět. Obě nová vozidla budou dodána na začátku roku 2025.

Reklamy

„Nedostatek dieselových lokomotiv a zvýšený objem přeprav v Rumunsku a Maďarsku, zejména na neelektrifikovaných tratích, urychlily naše rozhodnutí o nákupu dvou EffiShunterů. Rozhodujícím kritériem vedle kvality bylo rozšíření interoperability tohoto typu lokomotivy do Rumunska, pronesl Generální ředitel PSŽ Ladislav Szuťányi. 

Kromě svých provozů v Rumunsku a Maďarsku přepravuje PSŽ zboží také na Slovensku a v České republice. Interoperabilní lokomotivy dopravce a možnost využívat jednu licenci v těchto čtyřech zemích EU odstraňují nutnost výměny lokomotiv v pohraničních stanicích, čímž se zrychluje a zjednodušuje nákladní doprava.

PSŽ má ve svém vozovém parku i další dvě vozidla CZ LOKO: dieselovou lokomotivu EffiLiner 1600 a elektrickou lokomotivu EffiLiner 3000, které mohou jezdit pod proudem 3 kV DC a 25 kV AC. „Nová smlouva potvrzuje úspěch lokomotivy EffiShunter 1000 na mezinárodním trhu. Pro nás je jeho nasazení na rumunských tratích další velkou výzvou. Rumunsko se stane šestou zemí, kde bude možné tuto lokomotivu provozovat“ sdělil Michal Schaffer, ředitel obchodního oddělení CZ LOKO.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading