Šlesvicko-Holštýnsko objednává 42 nových elektrických jednotek

Šlesvicko-Holštýnsko chce objednat 42 nových elektrických jednotek. Od konce roku 2027 mají jezdit mezi hanzovním městem Hamburg a také Kiel/Flensburg a Wrist/Elmshorn.

Reklamy

Vozidla od výrobce Alstom pak najdou uplatnění v centrální a jihozápadní železniční síti. “Železniční síť pokrývá třetinu veškeré železniční dopravy na skutečném severu; většina lidí cestuje po těchto železničních tratích,” řekl státní ministr dopravy Claus Ruhe Madsen (CDU). Objem zakázky je 900 milionů eur.

Železniční výrobce získal zakázku v polovině července. Alstom by měl elektrické vlaky nejen dodávat, ale také udržovat. V centrální síti pojedou vlaky z Hamburku do dánského Tingleva. Dánský finanční výbor souhlasil, že se odpovídajícím způsobem podělí o náklady.

Zatím není jasné, který železniční poskytovatel bude používat nové elektrické vlaky na obou sítích. Dnes na železničních tratích RE7, RE70, RB61 a RB71 ve dvou sítích působí železniční společnosti DB Regio a Nordbahn. Jejich přepravní smlouvy vyprší v prosinci 2027. Místní dopravní podnik (NAH.SH) aktuálně hledá nástupce. Oceňování by mělo probíhat od druhého čtvrtletí roku 2024.

Ve čtvrtek Madsen a regionální prezident Alstom Müslüm Yakisan podepsali smlouvu na výrobu a údržbu elektrických vlaků.

Vizualizace © Alstom

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One thought on “Šlesvicko-Holštýnsko objednává 42 nových elektrických jednotek

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading