• 04/07/2022 02:17
Airbus A350-900 XWB Singapore Airlines
Stránka navštívena: 1321
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 3 Sekund
Singapurská národní letecká společnost – Singapore Airlines – zavádí do sítě svých linek další vnitroevropský let provozovaný na principu „páté svobody“. Od 17. ledna budou A350 Singapurských Aerolinek provozovat lety mezi Milánem a Barcelonou. Trasa je jednou z osmi, které Singapore Airlines provozuje podle pravidla páté svobody.
Zásada „páté svobody“ znamená právo leteckého dopravce provádět leteckou přepravu cestujících, nákladu a pošty mezi dvěma zeměmi jinými než zemí, pro kterou má licenci.

Z Milána do Barcelony

Dopravce nedávno získal regulační povolení k přepravě cestujících mezi letištěm Barcelona El Prat a letištěm Milán Malpensa. Dosud aerolinky ze státu Lion City State provozovaly lety ze svého uzlu na singapurském letišti Changi do Barcelony přes Milán, ale nemohly prodávat letenky mezi dvěma evropskými městy.

Lety mezi hlavním městem Lombardie a Katalánskem budou provozovány s frekvencí tří letů týdně. První rotační sektor bude zahájen v Singapuru v úterý, čtvrtek a neděli, zatímco lety mezi Itálií a Španělskem jsou naplánovány na pondělí, středu a pátek.

  • SQ 378 – Singapur 23:45 – Milán-Malpensa 05:55 + 1 – 13:10
  • SQ 378 – Milán 07:15 – Barcelona-El Prat 08:50 – 01:35 m
  • SQ 379 – Barcelona-El Prat 10:10 – Milán-Malpensa 11:50 – 01:40 m
  • SQ 379 – Milán-Malpensa 13:10 – Singapur 08: 05 + 1 – 11h55m

Jsme rádi, že můžeme našim zákazníkům nabídnout ještě jednu možnost letu do tohoto oblíbeného italského města, takže můžeme nabídnout naši světově proslulou palubní službu, a to i na lety na krátké vzdálenosti, řekl Joan Lim, výkonný ředitel Singapore Airlines pro Španělsko a Portugalsko.

Velká konkurence

Letecký trh na trase Barcelona-Milán je v současnosti obsluhován přímými lety tří dopravců, přičemž z Barcelony do Milána-Malpensy a Milána-Bergama létají nízkonákladové irské aerolinky Ryanair a španělský Vueling. EasyJet obsluhuje také dvě lombardská letiště obsluhující hlavní město módy. Letí do Malpensy a na městské letiště v Miláně Linate.

Podle údajů poskytnutých OAG Schedules Analyzer plánuje provozovat toto spojení i nástupce Alitalie, ITA Airways. Slavnostní zahájení letů mezi Barcelona-El Prat a Milán-Linate je naplánováno na 27. března. Destinace bude zpočátku provozována na šesti letech týdně.

Osm linek díky

rotaci 5. svobody Singapur – Milán – Barcelona – Milán – Singapur provozovaných singapurskými aerolinkami bude další dostupnou v rámci Evropské unie. V srpnu byla zahájena trasa Kodaň – Řím – Fiumicino. Lety spojující dánskou metropoli s věčným městem v současnosti létají čtyřikrát týdně. Dalšími trasami Páté svobody dopravce jsou Frankfurt-New York-JFK, Manchester-Houston a Tokio-Narita-Los Angeles, Hong Kong-San Francisco, Taipei-Los Angeles a Vancouver-Seattle. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %