• 27/05/2022 05:33

Stellantis pozastavuje výrobu vozidel v Rusku

Stránka navštívena: 66
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 1 Sekund

Milan: Automobilka Stellantis v úterý oznámila, že zastavuje výrobu ve svém ruském závodě kvůli logistickým potížím a sankcím uvaleným na Moskvu.

Čtvrtá největší automobilka na světě, která v Rusku vyráběla a prodávala značky Peugeot, Citroёn, Opel, Jeep a Fiat, má pouhé 1 % automobilového trhu v zemi. Provozuje továrnu na výrobu dodávek v Kaluze, asi 201 kilometrů jihovýchodně od Moskvy, spoluvlastněnou japonskou automobilkou Mitsubishi, která výrobu v závodě zastavila na začátku tohoto měsíce.

“Vzhledem k rychlému každodennímu nárůstu křížových sankcí a logistickým potížím společnost Stellantis pozastavila své výrobní operace v Kaluze, aby zajistila plné dodržování všech křížových sankcí a chránila své zaměstnance,” uvedl Stellantis v prohlášení. Stellantis již pozastavil veškerý vývoz a dovoz vozidel s Ruskem po invazi Moskvy na Ukrajinu a přesunutí výroby do západní Evropy. Rovněž uvedla, že zmrazuje plány na další investice v zemi. Výroba dodávek v Kaluze zůstala pouze pro místní trh.

Mnoho zahraničních společností oznámilo dočasné uzavření obchodů a továren v Rusku nebo uvedlo, že zemi definitivně opouštějí od té doby, co Rusko 24. února zahájilo na Ukrajině takzvanou „zvláštní vojenskou operaci“. Generální ředitel Stellantis Carlos Tavares koncem března uvedl, že skupina bude muset závod v Kaluze zavřít, protože mu docházejí díly. O práce dle automobilky přijde až 900 zaměstnanců.

Reuters

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %