• 27/05/2022 04:59

Rámcová smlouva na 1200 autobusů: Deutsche Bahn modernizuje svůj vozový park

Stránka navštívena: 53
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 6 Sekund

Deutsche Bahn (DB) modernizuje svůj vozový park za zhruba 400 milionů eur: v letech 2023 až 2026 má být dodáno asi 1200 vozidel, včetně 260 elektrobusů. DB nyní uzavřela odpovídající rámcovou smlouvu s výrobci MAN a Ebusco a může z ní požadovaná vozidla objednat. MAN dodá autobusy se spalovacími motory a Ebusco dodá autobusy s elektrickým pohonem.

„S těmito novými autobusy výrazně zvyšujeme podíl vozidel s elektrickým a hybridním pohonem v svém vozovém parku. Výrazně tak snižuje emise CO₂ a dělá další velký krok ke klimaticky neutrální místní dopravě, včetně silniční,“ říká šéf DB Regio Bus Frank Klingenhöfer.

Všechna vozidla splňují nejpřísnější ekologické normy: Velká část naftových autobusů má hybridní pohon šetřící palivo: Motory, které splňují nejnovější normu Euro6e, lze také tankovat alternativními palivy, jako je HVO. Toto biopalivo se vyrábí z biologického odpadu a zbytků. Elektrobusy jsou naproti tomu mimořádně tiché a lokálně bez emisí a standardně nevyžadují žádná přídavná topení na fosilní paliva. DB zde také poprvé nakupuje kloubové autobusy na baterie.

DB Regio Bus přepravuje nejvíce cestujících v Německu

Autobusy nabízejí cestujícím a řidičům vysoký komfort, jako je klimatizace, čalouněná sedadla pro cestující a moderní LED osvětlení interiéru. Možné jsou také volitelné USB nabíjecí porty na sedadlech a WiFi. Extra velká plocha pro invalidní vozíky, kočárky a e-koloběžky znamená lepší dostupnost. O větší bezpečnost na silnici se stará asistent otáčení (upozorňuje na osoby v mrtvém úhlu), couvací kamera, LED světlomety a hasicí systém v motorovém prostoru.

Za účelem zlepšení bezpečnosti dodávek uzavřela DB rámcové smlouvy se sekundárními dodavateli. Ty vstupují do hry, pokud první dodavatel není schopen dodat zamýšlená vozidla, například proto, že některé díly nejsou dostupné. Scania byla vybrána pro dieselové autobusy a MAN pro elektrické autobusy.

Ocenění se mimo jiné zaměřilo na náklady životního cyklu a tedy na vozidla s nízkou spotřebou paliva a elektřiny. DB navíc nastavila přísné standardy ekologické, ekonomické a sociální odpovědnosti (CSR) svých partnerů a ukotvila je ve smlouvách.

O DB Regio Bus

S přibližně 420 miliony cestujících v roce 2021 jsou Deutsche Bahn největším poskytovatelem německé autobusové dopravy. DB Regio provozuje více než 10 000 autobusů v téměř 300 okresech a městských částech. DB Regio Bus tak zajišťuje místní veřejnou dopravu, napojení na klimaticky šetrný železniční systém a účast na mobilitě ve velkých částech Německa. Více než 9 000 zaměstnanců denně pracuje pro cestující. DB Regio Bus ve spolupráci s dceřinými společnostmi DB ioki a CleverShuttle přináší integrovanou mobilitu na cesty: ioki vyvíjí aplikace pro zákazníky a řidiče a také digitální platformu. CleverShuttle řídí provozní implementaci a provoz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %