• 18/05/2022 20:57

Nové Modeo od Fordu bude hlavně pro Čínu

ByAdmin

Led 20, 2022 , , , , , ,
Stránka navštívena: 2732
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 58 Sekund

Automobilka Ford už minulý rok oznámila, že skončí s výrobou Mondea tento rok v březnu. Dlouho se čekalo co ho nahradí a nebo co bude dál, aby se zvednul prodej tohoto legendárního vozu, který se stal synonymem pro automobilku celé desetiletí. Před pár dny doslovně šokovala trh automobilka s novým Modeem, které je určeno primárně pro Čínu, ovšem do Evropy nejspíše nezamíří. Co nahradí Modeo v Evropě v případě, že nebude prodáván v Evropě je velkou otázkou, kde nebýt Mondea, pak Ford by těžce dřel kůži, aby si vybudoval svoji pověst úspěšné značky. Značné zklamání, pak přichází od skalních fanoušků Modea napříč Evropou, kteří se na něj těšily, ale s velkou pravděpodobností se ho nedočkají. Naproti tomu se spekuluje o prodeji v USA jako náhradě za model Fusion, tato spekulace, ale zatím není potvrzená.

Důvodem je stabilně klesající zájem o sedany. Stejnou situaci nakonec vidíme i u Volkswagenu Passat, kde výroba sedanu rovněž končí. Zákaznicí se ve velkém přesunuli k SUV. Automobilka loni v Šanghaji představila model Evos, který nápadně splňoval požadavky na nástupce Mondea. Kombinuje totiž zvýšenou karoserii SUV s designem vycházejícím ze sedanu, avšak najdeme zde i linie kupé.

Nové Mondeo se mezigeneračně prodloužilo o 63 mm na 4935 mm. Je také o 23 mm širší (celková šířka 1875 mm) a o 19 mm vyšší. A konečně, rozvor narostl o úctyhodných 104 mm na 2954 mm. Novinka je postavena na univerzální platformě C2, kterou používá i čtvrtá generace Focusu. Stejně dobře funguje u malé Fiesty, ale posloužila i sedmimístnému SUV Edge a její prvky najdeme také v užitkových modelech Tourneo a Transit. Interiér vychází z dříve představeného Evos-u, kdy 1,1 metru široký displej tvořený 12,3palcovým digitálním štítem a 27palcovým dotykovým infotainmentem. Ten je vybaven novým systémem Sync+ 2.0 UX využívajícím softwarový balíček od společnosti Baidu a virtuálního asistenta. Dále umí bezdrátové automatické aktualizace, operuje s autonomními systémy 2. úrovně a pracuje s technologií propojení car-to-X.

Ohledně pohonných jednotek se pro čínský trh předpokládají přeplňované zážehové motory o objemech 1.5 a 2.0 litru s výkonem až 238 koní. K nim se výhledově přidá i plug-in hybrid.

Výroba bude probíhat ve sdílené továrně Fordu a značky Changan v Chongqingu. První dodávky jsou plánovány v druhé polovině roku.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %