SAS obnovuje trasu z Kodaně do Bangkoku

SAS rozšiřuje své služby, aby uspokojil rostoucí poptávku po rekreačních cestách spuštěním nové trasy do Bangkoku v Thajsku z Kodaně v Dánsku. Inaugurační let se uskutečnil 30. října 2023, téměř 75 let po prvním letu SAS mezi Kodaní a Bangkokem.

Kodaň-Bangkok bude zimní sezónní trasa. Oba úseky trasy budou fungovat jako noční lety, které umožní bezproblémové spojení do a ze Skandinávie a dalších evropských destinací přes letiště CPH. V rámci programu Zima 2023/2024 bude SAS také pokračovat ve svých spojeních třikrát týdně do Tokia Haneda (HND) a Šanghaje (PVG).

SAS uskutečnil svůj první let mezi Kodaní a Bangkokem v roce 1949. Tento let znamenal otevření nové letecké trasy mezi Skandinávií a Thajskem. Trasa, která v té době trvala „jen“ 36 hodin a měla po cestě zastávky v Curychu, Římě, Damašku, Karáčí a Kalkatě. SAS pokračoval v létání do Thajska dalších 64 let, až do roku 2013. SAS nyní je zpět a inaugurační let 30. října 2023 trval přibližně 10 hodin a 30 minut bez mezipřistání.

„ Thajsko a skandinávské země mají dlouhou historii přátelství a spolupráce a návrat přímou cestou je opravdovým potěšením. Trasa z Bangkoku nabídne perfektní vstupní bod do širšího Thajska a Asie a bude skvělou volbou pro obchodní cestující i turisty. Thajsko je během zimní sezóny oblíbenou destinací mnoha cestujících a mnoho Skandinávců považuje Thajsko za svůj domov daleko od domova,“ říká obchodní ředitel SAS Paul Verhagen.

Letový plán

Pondělí, středa a pátek CPH-BKK
Let číslo Odlet STD Přílet STA
SK973 CPH 23:35 BKK 17:10 (+1)
Úterý, čtvrtek a sobota BKK-CPH
Let číslo Odlet STD Přílet STA
SK974 BKK 23:50 CPH 06:40 (+1)

SAS bude provozovat linku do Bangkoku  letadlem Airbus A350, které cestujícím nabídne jedinečný zážitek z cestování. Toto letadlo má mnohem nižší spotřebu paliva a až o 30 procent nižší emise  CO 2  než předchozí srovnatelná letadla. Airbus A350 má 300 sedadel a nabízí tři cestovní třídy – SAS Business, SAS Plus a SAS Go.

Foto SAS

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “SAS obnovuje trasu z Kodaně do Bangkoku

  1. SAS obnovuje trasu z Kodaně do Bangkoku – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 01/11/2023 at 05:13

    […] Continue reading SAS obnovuje trasu z Kodaně do Bangkoku at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d