Saab podepsal smlouvu se švédskou správou obranného materiálu (FMV) týkající se služeb podpory a údržby pro stíhací letoun JAS 39 Gripen C/D. Zakázka zajišťuje nepřetržitý provoz a nákladově efektivní řešení údržby a dostupnosti systému. Hodnota zakázky je 635 712 000 000 Kč.

Zakázka zahrnuje vývoj, studie a testování týkající se celkové údržby JAS 39 Gripen C/D, vývoj konceptu balení a studie o tom, jak z hlediska údržby mohou Gripeny C/D a Gripen E efektivně koexistovat ve flotilách. Součástí zakázky jsou i avionické počítače.

Objednávka je odvoláním opce v rámci předchozí dohody s FMV týkající se zajištění pokračujícího provozu a opatření ke zvýšení schopností pro JAS 39 Gripen C/D, dohoda, která byla oznámena 16. prosince 2022.

V roce 2023 byly objednány dvě další služby v celkové hodnotě přibližně 454 milionů Kč. Tyto služby zahrnují integraci cílového označení pod LDP15 (Laser Guided Pod) na JAS 39 Gripen C/D a také pořízení souvisejících podpůrných systémů a vybavení pro údržbu. Práce, které již probíhají, probíhají v Saabu v Linköpingu a Arboze.

Foto SAAB

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One thought on “Saab dostává objednávku na vývoj Gripenů C/D”

Comments are closed.