Saab a Embraer SA dnes na LAAD v Rio de Janeiru oznámily podpis memoranda o porozumění (MoU) s cílem prohloubit spolupráci mezi společnostmi v několika oblastech, zejména souvisejících s rozvojem podnikání a inženýrskými příležitostmi.

Společnosti budou spolupracovat na umístění letounu C-390 Millennium jako preferovaného řešení pro splnění požadavků na taktickou leteckou dopravu švédského letectva a také vyhodnotí integraci vybavení a systémů Saab do víceúčelového letounu C-390 Millennium.

Společnosti budou rovněž usilovat o nové obchodní příležitosti, včetně potenciálních budoucích zákazníků Gripenů, v Brazílii a Latinské Americe, přičemž zvažují využití Gripen Design and Development Network (GDDN), Gripen Flight Test Center (GFTC) a finální montážní linku. v Embraer, v Gavião Peixoto. Embraer a Saab tak budou spolupracovat na zvýšení účasti Embraeru na budoucích smlouvách s Gripeny.

A konečně budou společnosti spolupracovat na inženýrských a technických studiích budoucích stíhacích letounů, čímž se upevní transfer technologií prováděný společností Saab pro brazilský obranný průmysl v rámci současného programu Gripen pro brazilské letectvo (FAB). Tato práce může podpořit budoucí růst Gripenů E do roku 2060 a další budoucí potřeby stíhaček, jakmile nastanou.

„Naše dvě společnosti spolupracovaly, aby Brazílii dodaly vynikající schopnosti, které vydrží desítky let. Toto memorandum o porozumění je důležitým a potěšujícím krokem k rozšíření této spolupráce do nových oblastí mezi Saabem a Embraerem, které přesahuje Brazílii, a zároveň maximalizuje naše dosavadní úspěchy,“ řekl prezident a generální ředitel Saabu Micael Johansson.

„Saab a Embraer jsou dva světoví lídři v segmentu letectví a kosmonautiky, kteří jsou uznáváni pro dokonalost svého inženýrství a produktů. Na toto memorandum pohlížím s extrémním optimismem, protože jsem si jistý, že obě společnosti společně mohou dále rozvíjet své podnikání na různých trzích po celém světě,“ řekl Bosco da Costa Junior, prezident a generální ředitel společnosti Embraer pro obranu a bezpečnost.

Gripen E/F je víceúčelový systém stíhacího letounu navržený tak, aby porazil každého protivníka. Gripen, vytvořený pro perspektivní vzdušné síly, zahrnuje nejmodernější technologie, nejnovější systémy, senzory, zbraně a podvěsy, které zajišťují bojovou výhodu a poskytují vzdušnou převahu ve vysoce konkurenčních prostředích.

V roce 2014 Saab a brazilská vláda podepsaly kontrakt na dodávku 36 letounů Gripen pro brazilské letectvo, které zahrnují nejen letouny, ale také logistickou podporu, zbraně, podpůrné systémy, simulátory, výcvik a vývoj. Program Gripen představuje nejrozsáhlejší transfer technologií, jaký kdy Saab uskutečnil a který řídí rozvoj brazilského obranného průmyslu prostřednictvím místních společností, jejichž hlavním strategickým partnerem v zemi je Embraer.

C-390 Millennium je nejmodernější vojenský taktický transportní letoun nové generace. Jeho platforma pro více misí nabízí nesrovnatelnou mobilitu, kombinující vysokou produktivitu a provozní flexibilitu s nízkými provozními náklady, což je nepřekonatelná kombinace. C-390 Millennium může nést větší užitečné zatížení (26 tun) ve srovnání s jinými středně velkými vojenskými nákladními letadly a létá rychleji (470 uzlů) a dále, je schopen vykonávat širokou škálu misí, jako je přeprava a shození nákladu a vojáků, lékařské evakuace, pátrací a záchranné, hasičské a humanitární mise, operující na dočasných nebo nezpevněných ranvejích (tj. včetně udusané zeminy, zeminy a štěrku).

Letoun již ve své tankovací verzi prokázal svou kapacitu pro tankování ze vzduchu, stejně jako letoun přijímající palivo z jiného KC-390 pomocí gondol instalovaných pod křídly, což je jediné letadlo na světě v segmentu, které takovou operaci provádí. Nedávno letoun dosáhl plné operační schopnosti (FOC), což potvrzuje, že projekt splňuje všechny definované požadavky a že letoun může úspěšně plnit všechny mise, pro které byl navržen.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One thought on “Saab a Embraer oznamily memorandum o porozumění pro nové příležitosti”

Comments are closed.