Ryanair

Ryanair přepravil v září 15,9 milionu cestujících, což je jeho třetí nejrušnější měsíc v historii a o 13 % více než před COVID, protože nízkonákladový dopravce upevňuje svou pozici největší evropské letecké společnosti podle počtu cestujících. Nárůst provozu znamenal, že Ryanair v září také přepravil více cestujících než v kterémkoli z nejrušnějších z letních měsíců před vypuknutím pandemie COVID-19. Do letošního roku byl jejím nejrušnějším měsícem srpen 2019, kdy přepravila 14,9 milionu cestujících.

Irská letecká společnost, která na rozdíl od mnoha aerolinek během pandemie průběžně informovala své piloty a posádku o jejich nalétaných hodinách, aby využila rychlého odskoku v tomto roce, přepravila v srpnu 2022 rekordních 16,9 milionu cestujících. Průměrný podíl prázdných sedadel na let vzrostl minulý měsíc na 6 %, ze 4 % v srpnu a 3 % v září 2019.

Ryanair očekává, že do konce března přepraví 166,5 milionu cestujících, což je výrazně nad svým předchozím ročním rekordem 149 milionů, kterého dosáhl předtím, než pandemie zastavila cestovní ruch.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém