• Út. Srp 16th, 2022

Ryanair naléhá na Maďarsko, aby zrušilo novou daň pro cestující v letecké dopravě

Čvn 8, 2022 , ,
Ryanair
Stránka navštívena: 230
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 44 Sekund

Ryanair ve středu vyzval vládu maďarského premiéra Viktora Orbána, aby zrušila to, co nazvala „zavádějící“ novou daní uvalenou na odlétající cestující v rámci úsilí o kontrolu růstu rozpočtového deficit. Orbánova vláda minulý měsíc oznámila nové neočekávané daně v hodnotě 800 miliard forintů (2,19 miliardy dolarů) na “mimořádné zisky” vydělané bankami, energetickými společnostmi a dalšími firmami, což zasáhlo budapešťské akcie a otřáslo investory.

Opatření jsou potřebná k financování Orbanovy nákladné politiky omezování účtů za energie v domácnostech v době prudce rostoucích světových cen energií, jakož i daňových úlev a dalších opatření, která pomohla Orbanovi být znovu zvolen. Nový poplatek pro letecký průmysl zahrnuje daň v hodnotě 10 až 25 eur pro cestující odlétající od července z Maďarska.

Nová daň významně poškodí turismus v Maďarsku i podnikání

„Tato neodůvodněná daň pro letecký sektor (který byl v posledních dvou letech silně ztrátový) poškodí maďarský cestovní ruch a ekonomiku, která je závislá na leteckých dopravcích, aby poskytovali konektivitu, turistiku a pracovní místa,“ uvedl Ryanair. prohlášení. “Tato špatně načasovaná a neuvážená daň z ‘zvláštního zisku’, která nevysvětlitelně srovnává ztrátový letecký průmysl s nesmírně ziskovými ropnými a energetickými společnostmi, okamžitě učinila Maďarsko nekonkurenceschopným a méně atraktivním pro letecké společnosti a turisty.” Společnost nevylučuje také úplně odejítí z Maďarského trhu, který je silně pokřivený současnou vládou vedenou populistem Orbánem. Společnost zajišťuje 35% veškerého provozu v Maďarsku co by významně poškodilo turismus v zemi odejítím společnosti.

Mluvčí maďarské vlády okamžitě neodpověděl na e-mailové otázky k vyjádření. Ryanair v reakci na novou daň uvedl, že bude nucen přesunout růstovou kapacitu do zemí, které pracují na obnovení provozu. Konkurenční letecká společnost Wizz Air minulý měsíc uvedla, že leteckým společnostem bude trvat dlouho, než se vrátí k úrovním příjmů a ziskovosti před pandemií COVID-19. Uvedla, že daň by zbrzdila oživení turistického sektoru.

Podobné články k tématu  BDS Airways nabízí 1,4 miliardy N$ za Air Namibia

Jednotka Deutsche Telekom a Magyar Telekom v neděli snížila výhled zisku pro rok 2022 v důsledku nových daní pro podniky, zatímco banky v Maďarsku uvedly, že poplatky by mohly poškodit jejich úvěrovou kapacitu. Největší středoevropský nezávislý poskytovatel půjček, OTP Bank, uvedla, že nová daň by ji jen letos stála 78,3 miliardy forintů.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi