Ruské ministerstvo obrany obvinilo Ukrajinu ze sobotního útoku drony na přístav v Sevastopolu na anektovaném Krymu, který je hlavní základnou ruské Černomořské flotily.  Rusko pozastavuje svou účast na dohodě o vývozu zemědělských produktů z ukrajinských přístavů v důsledku údajných útoků dronem na ruská plavidla na Krymu, oznámilo v sobotu ruské ministerstvo obrany uvedli agentury TASS a Reuters.

” Vzhledem k teroristickému činu provedenému režimem v Kyjevě s podílem britských specialistů proti lodím Černomořské flotily a civilním plavidlům zapojeným do zabezpečování obilných koridorů, Rusko pozastavuje svou účast na implementaci dohody o exportu zemědělských produktů z ukrajinských přístavů, ” uvedlo ministerstvo na platformě Telegram.

Rusko krátce předtím také informovalo, že na jeho lodě, na které v krymském přístavu Sevastopol zaútočily drony, se vztahovala zmíněná dohoda o vývozu ukrajinského obilí zprostředkovaná OSN, píše britský deník The Guardian. Zároveň připomíná, že platnost předmětné dohody má vypršet 19. listopadu, přičemž generální tajemník OSN António Guterres již vyzval k jejímu prodloužení.

Ruské ministerstvo obrany obvinilo Ukrajinu ze sobotního útoku drony na přístav v Sevastopolu na anektovaném Krymu, který je hlavní základnou ruské Černomořské flotily. Podle ministerstva však došlo jen k ” malému ” poškození jedné z ruských lodí. Moskva kromě toho tvrdí, že Ukrajině pomohla útok na Sevastopol připravit Británie, kterou zároveň obvinila i z toho, že byla zapletena do nedávných výbuchů na plynovodech Nord Stream. Británie tato tvrzení v sobotu odmítla.

foto TM.eu

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém