Regional Express Holdings (REX)

REX plánuje od března létat mezi Sydney, Melbourne a Brisbane

Australský dopravce Regional Express Holdings (REX) je vzácným příkladem letecké společnosti, která chce navzdory krizi způsobené virem COVID-19 rozšířit svou flotilu. Nové letadlo bude sloužit letům mezi Brisbane, Sydney a Melbourne v blízké budoucnosti.

Dopravce z Nového Jižního Walesu v současné době používá na místních trasách 60 letadel s turbovrtulovým pohonem, z nichž největší je Saab 340. Tento model může přepravit pouze 34 cestujících. Takové stroje jsou ideální pro krátké výlety.

Reklamy

REX, která létá z Perthu, Cairns, Townsville, Brisbane, Adelaide, Sydney a Melbourne do mnohem menších center , hlavně v hlubinách Austrálie, stejně jako na blízké ostrovy, včetně Tasmánie, oznámila 13. května, že zkoumá možnost zahájení delších operací na pomocí větších letadel pro až 189 cestujících. Letecká společnost pak plánovala získat 128 milionů dolarů na financování pronájmu deseti Boeing B737s nebo Airbus A320s. Na začátku provozu na výnosných trasách potřebuje společnost Mascot nejméně pět větších strojů.

V současné době propojujeme regionální centra s menšími městy. Rádi bychom však uskutečnili naše vnitrostátní lety také v centrech, kde kdysi sloužily Virgin Australia – John Sharp se v rozhovoru pro rádio „ABC“ neskrýval. Zástupce prezidenta dopravce později také zmínil společnost Sydney Morning Herald, že investiční banky mají zájem o financování tohoto projektu.

Společnost REX by ráda zahájila pravidelné lety mezi Brisbane, Sydney a Melbourne od 1. března 2021. „Zlatý trojúhelník“ nabízí nejoblíbenější trasy mezi cestujícími v letecké dopravě na subkontinentu. Silná konkurence Qantas a Virgin Australia však byla drasticky snížena pandemií coronavirus. Právě začal proces obnovy sítě, což vytváří příležitosti pro nové subjekty. Dokáže REX využít své šance? Dle Airbusu a neoficiálních zpráv budou to právě jeho letadla, která využije dopravce v rozletu napříč Austrálii a nemusí to skončit jenom 10 letadly.
V blízké době, také bude chtít dopravce nakoupit nové letouny na kratší vzdálenosti, které využije na vnitrostátní dopravu.
Admin
Author: Admin