Renfe pronajímá vlaky Leo Expressu

redakce

Renfe Alquiler, leasingová společnost španělské státní železniční společnosti Renfe, pronajímá 21 dieselových souprav Alstom Lint 41 české železniční společnosti Leo Express. Leo Express, ve kterém má španělská železniční společnost od loňského roku 50procentní podíl, bude podle Renfe využívat vlaky na slovenské regionální železniční trati Bratislava – Komárno, kterou společnost převezme v prosinci 2023.

V plánu je dodat vlaky v plném rozsahu do srpna příštího roku s tím, že leasingová smlouva bude platit na devět let do prosince 2032. Záměr Slovenského ministerstva dopravy o převzetí provozu dříve tak nevychází. Pro Renfe Alquiler je pronájem Leo Express první transakcí na zahraničním trhu.

foto Leo Express

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Next Post

MHD v Kolíně bude zdarma

Městská hromadná doprava v Kolíně bude od 1. ledna 2023 pro všechny cestující zdarma. Smutnit nemusí ani ti, kteří si již u dopravce v předstihu zakoupili třiceti či devadesátidenní časové jízdné s přesahem do nového roku. Finanční prostředky dostanou v poměrné části zpět. „Dopravce cestujícím přeplatek vrátí v hotovosti v […]