
Alstom Lint 41 Leo Express, foto Leo Express
Renfe Alquiler, leasingová společnost španělské státní železniční společnosti Renfe, pronajímá 21 dieselových souprav Alstom Lint 41 české železniční společnosti Leo Express. Leo Express, ve kterém má španělská železniční společnost od loňského roku 50procentní podíl, bude podle Renfe využívat vlaky na slovenské regionální železniční trati Bratislava – Komárno, kterou společnost převezme v prosinci 2023.
V plánu je dodat vlaky v plném rozsahu do srpna příštího roku s tím, že leasingová smlouva bude platit na devět let do prosince 2032. Záměr Slovenského ministerstva dopravy o převzetí provozu dříve tak nevychází. Pro Renfe Alquiler je pronájem Leo Express první transakcí na zahraničním trhu.
foto Leo Express
Podobné zprávy
Instalace opakovačů mobilního signálu do railjetů je úspěšně dokončena. Na řadě jsou Pendolina
Nové silnice a rychlodráhy propojí krajská města a zkrátí cestování do regionů i metropolí
V mobilní aplikaci Můj vlak si mohou zákazníci nově koupit i jízdenky Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (IDSOK)