» Domů » Letecká doprava » Rakousko získá zpátky 13 milionů euro

Rakousko získá zpátky 13 milionů euro

Provincie Korutany očekává déšť peněz. Nyní musí být vráceno 13 milionů eur státní podpory, kterou TUIfly a Ryanair obdržely pro lety na letiště Klagenfurt. Soud EU ve středu potvrdil rozhodnutí EU komise z roku 2016.

Soud Evropské unie zamítl stížnosti leteckých společností TUIfly a Ryanair na středeční vrácení rakouské pomoci. Potvrdilo se tak rozhodnutí komise EU z roku 2016, podle kterého společnosti TUIfly a Ryanair obdržely na letišti Klagenfurt nepřípustnou státní podporu, kterou by od nich Rakousko muselo získat zpět.

„Marketingové příspěvky“ ve výši 13 milionů eur

V letech 2002 až 2012 zaplatila země oběma leteckým společnostem marketingové příspěvky ve výši téměř 13 milionů eur, aby společnosti létali z letišť do Londýna, Říma, Kolína nebo Hannoveru. Evropská komise tehdy zjistila, že určité dohody o službách a marketingu mezi provozovatelem letiště a oběma leteckými společnostmi poskytují neodůvodněnou výhodu. To není v souladu s právními předpisy EU o státní podpoře.

Konkrétně Rakousko muselo získat zpět neoprávněnou podporu v celkové výši 10,7 milionu EUR od společnosti TUIfly a přibližně dva miliony EUR od společnosti Ryanair a jejích dceřiných společností. Obě letecké společnosti napadly toto rozhodnutí u Tribunálu EU. Soudní spor skončil ve středu po pěti letech.

Vyjádření soudu přitom bylo více, než závažné a může mít dopad i na další letiště, které podporovali letecké spojení, aby vůbec nějaké spojení bylo z daného letiště. Pokud nejdete o platbu za prokazatelnou ztrátu z provozu spojení a byla tak uzavřená smlouva při vzniku spojení, je to nedovolená podpora a musí ji dopravce vrátit. I z toho důvodu, jakmile skončila státní podpora ukončili společnosti spojení s Klagenfurtem.

foto letiště Klagenfurt

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes