Každé desáté auto je čisté elektro auto. To ukazují statistiky automobilového trhu za první kvartál tohoto roku. Také počet hybridních aut se zvýšil a činí více než jednu pětinu ze všech nově přihlášených vozidel.

Reklamy

Hybridní a elektro auta vytlačují konvenční dieslová 

Elektro a hybridní auta činili mezi ledem a březnem celkem jednu třetinu všech nově přihlášených osobních vozidel. Deset procent všech nově vyrobených a prodaných aut byla čistě na elektrický pohon a 22 procent byla auta hybridní. Tímto se navýšil podíl těchto vozidel oproti minule sledovanému období více než dvojnásobně. Současně činí podíl dieslových aut pouze jednu čtvrtinu nových aut – ve stejném časovém období předešlého roku se jednalo téměř o 40 procent.

Vozidlo Tesla Model 3 se umístilo na třetím místě v počtu nově přihlášených vozidel s absolutním počtem 1 583 prodaných vozidel v celém Rakousku. Na špičce se umístila Škoda Octavia z koncernu VW s celkovým počtem 1 760 vozidel. Na druhém místě se umístil Fiat 500 s 1 585 prodanými auty.

Automobilový trh se pomalu zotavuje z krize

V prvním kvartálu roku 2021 bylo v Rakousku přihlášeno celkem 63 522 automobilů, to odpovídá 16 procentnímu nárůstu oproti roku 2020. Nejvíce z tohoto zotavení profituje koncern Volkswagen. Ten chce překvapit novými elektromobily a zamáchat tak kartami na automobilovém trhu.

text přeložen a upraven z orf.at

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading