» Domů » Silniční doprava » Automobilky » Rakousko: Každé třetí nově přihlášené auto je hybrid nebo elektroauto

Rakousko: Každé třetí nově přihlášené auto je hybrid nebo elektroauto

Každé desáté auto je čisté elektro auto. To ukazují statistiky automobilového trhu za první kvartál tohoto roku. Také počet hybridních aut se zvýšil a činí více než jednu pětinu ze všech nově přihlášených vozidel.

Hybridní a elektro auta vytlačují konvenční dieslová 

Elektro a hybridní auta činili mezi ledem a březnem celkem jednu třetinu všech nově přihlášených osobních vozidel. Deset procent všech nově vyrobených a prodaných aut byla čistě na elektrický pohon a 22 procent byla auta hybridní. Tímto se navýšil podíl těchto vozidel oproti minule sledovanému období více než dvojnásobně. Současně činí podíl dieslových aut pouze jednu čtvrtinu nových aut – ve stejném časovém období předešlého roku se jednalo téměř o 40 procent.

Vozidlo Tesla Model 3 se umístilo na třetím místě v počtu nově přihlášených vozidel s absolutním počtem 1 583 prodaných vozidel v celém Rakousku. Na špičce se umístila Škoda Octavia z koncernu VW s celkovým počtem 1 760 vozidel. Na druhém místě se umístil Fiat 500 s 1 585 prodanými auty.

Automobilový trh se pomalu zotavuje z krize

V prvním kvartálu roku 2021 bylo v Rakousku přihlášeno celkem 63 522 automobilů, to odpovídá 16 procentnímu nárůstu oproti roku 2020. Nejvíce z tohoto zotavení profituje koncern Volkswagen. Ten chce překvapit novými elektromobily a zamáchat tak kartami na automobilovém trhu.

text přeložen a upraven z orf.at

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes