Foto Harald Eisenberger / ÖBB

Foto Harald Eisenberger / ÖBB

Šest let od podpisu smlouvy a se skoro ročním zpožděním se dnes poprvé představily cestujícím novém generace RailJety. ÖBB sdělil, že objednává dalších 19 souprav za 405 milionů euro.

Reklamy

Poprvé vyjela dnes na vnitrostátní trasu z Vídně do Feldkirchu, jako posilový spoj. Od 8 dubna se představí na nové lince Mnichov – Innsburck – Boloňa. jezdit budou také na pravidelné linky Mnichov – Innsbruck. Dopravce ač až dnes oznámil nákup dalších jednotek učinil tak už v závěru minulého roku, jak uvádí rakouský věstník veřejných zakázek.

Rakouské ÖBB už v roce 2018 jich objednaly osm, po dnešním oznámení na které zvaly novináře jich budou mít 27. “Nové vlaky bodují moderním vybavením, větším komfortem a soukromím, čimž ÖBB vychází vstříc požadavkům zákazníků,” uvedla ÖBB v tiskové zprávě.

Proti první generaci je souprava delší, místo sedmi vozů jich má devět. ÖBB v nich vzkřísí kupé, většina pak bude velkoprostorová. Ve většině vozů bude po jednom z okrajů vozů dvě kupé. Jak už bývá zvykem v první třídě 4 sedačky a druhé třídy šest sedaček. Ve vlaku najdou cyklisté šest míst pro kola. Nově si cestující zavazadla mohou zajistit NFC či PIN kódem. Součástí soupravy je také jídelní vůz, i zóna s automaty na občerstvení.

V nové generaci je kapacita 532 míst, z toho 430 ve druhé třídě a 86 první třídě, 15 míst v Business třídě. Sedm vozů z devíti je nízkopodlažních. K nové druhé generaci RailJetů chystá ÖBB ještě třetí patrovou generaci vlaků. Ty však jejich výrobu zadaly Stadler Rail. Měli by vyjet na nejvíce vytížené spoje z Vídně. Předpoklad je tedy do Zurichu, Mnichova a Budapešťi, kam se určitě podívají.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading