» Domů » Silniční doprava » Automobilky » Prodej vytouženého IONIQ 6 začíná dnes, 12. ledna 2023, se zcela novou cenovou politikou pro Pobaltí

Prodej vytouženého IONIQ 6 začíná dnes, 12. ledna 2023, se zcela novou cenovou politikou pro Pobaltí

Prodej vytouženého IONIQ 6 začíná dnes, 12. ledna 2023, se zcela novou cenovou politikou pro Pobaltí. IONIQ 6 s pohonem zadních kol stojí 59 390 eur a pohon všech kol 64 390 eur. Oba modely se vyznačují luxusní výbavou Ultimate a velkou 77,4 kWh baterií. Dodatečné vybavení je zákazníkovi nabízeno zdarma.

Nová cenová politika IONIQ 6 umožňuje klientovi vybrat si zdarma doplňkovou výbavu, která se mu líbí. Vysoce ekologický IONIQ 6 je standardně dodáván s 18palcovými koly AeroWheel a digitálními bočními zrcátky pro snížení aerodynamického odporu a je čalouněn ze 46 % recyklovanou látkou. Podle výsledků WLTP má IONIQ 6 s pohonem zadních kol dojezd 614 km, zatímco model s pohonem všech kol má dojezd 583 km.

Bezplatně lze objednat černý nebo světlý interiér čalouněný ekokůží, který bývá nabízen za příplatek, stejně jako nová digitální zpětná zrcátka. Na výběr jsou i 20palcová litá kola UltimateWheel, která však snižují dojezd o cca 64-69 km. Volně volitelné doplňky lze mezi sebou bez omezení kombinovat: požadovaný model může mít kožené čalounění, menší kola a digitální boční zrcátka.

„IONIQ 6 je mimořádně krásný a ekonomický model. Chtěli jsme našim zákazníkům nabídnout svobodu vybrat si ekologické vozidlo s nejdelším dojezdem, nebo si jej případně přizpůsobit provedením úprav bez dalších nákladů,“ říká Aki Kaukola , produktový manažer Hyundai Motor Finland .

Ve standardní výbavě Hyundai IONIQ 6 je například funkce použití vozu jako 3,6 kW nabíječky (Vehicle-to-Load – V2L) s adaptérem Schuko, funkce předehřívání baterie při přechodu na rychlonabíjení stanice, chytré LED přední Matrix světlomety , HUD head-up display, HDA 2 Highway Assistance, RSPA 2.0 Remotely Controlled Parking Assist , Hyundai SmartSense Next Generation Safety Package, E-Active Sound Design, 360-stupňový monitor, dvouzónové ambientní osvětlení a telematická aplikace Bluelink.

Jedinými placenými příplatky uvedenými v ceníku IONIQ 6 jsou skleněné střešní okno (999 €) a speciální lak (matný lak 890 €, metalický nebo perleťový lak a speciální lak 690 €). Hyundai IONIQ 6 je postaven na platformě E-GMP, takže samotný vůz má délku 4855 mm a rozvor 2,95 m, což poskytuje obzvlášť prostorný interiér.  Objem zavazadlového prostoru je 401 litrů (VDA). Také model s pohonem zadních kol má pod kapotou 45 litrů a model s pohonem všech kol má samostatný zavazadlový prostor o objemu 14,5 litru.

IONIQ 6 je jedním z energeticky nejúčinnějších elektrických vozidel na trhu. Koeficient aerodynamického odporu vozidla je pouze 0,21 a aerodynamický výkon umocňují například aktivní přívody vzduchu, vzduchové clony podběhů kol a efektní spoiler.  Nový IONIQ 6 je také jedním z mála modelů aut na trhu, které lze nabíjet jak 400voltovými, tak 800voltovými nabíječkami pro ultrarychlé nabíjení. Za ideálních podmínek lze IONIQ 6 nabíjet na 800voltové nabíjecí stanici s maximálním výkonem 240 kW; v tomto případě se nabití baterie zvýší z 10 na 80 procent za pouhých 18 minut.

IONIQ 6 je prvním vozidlem Hyundai, které nabízí aktualizace softwaru vzduchem (Over-the-Air – OTA). „Auta jsou neustále aktualizována a aktualizace OTA šetří zákazníkům spoustu času, protože software vozu lze aktualizovat a instalovat, aniž byste museli navštívit servisní středisko. Již v případě IONIQ 5 bylo možné dálkově aktualizovat navigační a multimediální systém a postup aktualizace poskytovaný v případě IONIQ 6 rozšiřuje možnosti,“ říká Kaukola.

První vozy IONIQ 6 se objeví v pobaltských státech začátkem léta 2023. Předprodej byl zahájen dnes – 12. ledna 2023.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes