Policie v Roudnici n/L kontroluje u mostu, vozidla těžší než 10 tun na něj nesmí, je ve špatném stavu

První dvě kontrolovaná nákladní auta projíždějící přes roudnický most a hned dva prohřešky. Dopravní značení s nejvyšší povolenou hmotností tu řidiči nerespektovali.

Pavla Kofrová, tisková mluvčí, Policie Ústeckého kraje: “Dnes tady probíhá preventivně dopravní akce zaměřená na nákladní dopravu,
především na nákladní vozidla projíždějící přes most přes řeku Labe.”
Petr Lutka, zástupce vedoucího, Dopravní inspektorát Litoměřice: “Za poslední dobu naší kontrolní činnosti ve spolupráci s městem Roudnice bylo
zjištěno několik porušení, a to zejména překročení nejvyšší povolené hmotnosti vozidel a souprav na mostě přes Labe.”

Most je ve špatném technickém stavu, vozidla těžší než 10 tun by na něm neměla co dělat.

Pavel Vincenc, zástupce vedoucího kontrolní oblasti Severozápad, Ústí nad Labem: “Vidíte nainstalované váhy, dvě plotny a dva pásy vyrovnávací. Vozidlo najede na ty pásy, ta se zváží, popojede, zváží se další náprava – počítač to zpracuje a vyhodnotí výsledek vážení.”

Ústecký kraj připravuje rekonstrukci mostu – kromě projektové dokumentace má i stavební povolení. Opravy by měly začít příští rok.

Jiří Řezníček (ANO), místostarosta, Roudnice nad Labem: “Chtěli bychom, aby na základě té rekonstrukce, kterou bude provádět kraj, byl ten most zrekonstruován tak, aby přes něj nejezdili kamiony a byl hlavně pro pěší, kteří chodí do okolních vesnic a pro děti, které chodí sportovat za vodu. A rádi bychom, aby podle plánu KÚ byl dokončen nový obchvat nový most přes Labe, kudy by vedla ta doprava nákladní a osobní a tím by se Roudnici ulevilo.”
Magdalena Fraňková, vedoucí oddělení mediální komunikace: “Celá rekonstrukce by měla být dokončena nejpozději do konce roku 2026 i vzhledem k podmínkám dotace, kterou bude ÚK využívat. Záměrem je, vrátit se k původní nosnosti mostu tak, jak byla projektována, když most vznikl.”
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Policie v Roudnici n/L kontroluje u mostu, vozidla těžší než 10 tun na něj nesmí, je ve špatném stavu

  1. Policie v Roudnici n/L kontroluje u mostu, vozidla těžší než 10 tun na něj nesmí, je ve špatném stavu – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 13/11/2023 at 07:14

    […] Continue reading Policie v Roudnici n/L kontroluje u mostu, vozidla těžší než 10 tun na něj ne… […]

Comments are closed.

%d