Pesa dodává 62 jednotek do Rumunska pro regionální dopravu

Rumunský státní orgán pro reformu železnic ARF, který centrálně pořizuje kolejová vozidla, objednal od Pesy 62 elektrických jednotek pro regionální vlaky (RE-R).

Zakázka udělená polskému výrobci má hodnotu přibližně 3 miliardy PLN (670 milionů EUR). Zahrnuje také údržbu vozidel po dobu 15 let (s možností prodloužení o dalších 15 let) ve třech dosud nevybudovaných moderních střediscích údržby.  Nasazeny jednotky budou v regionech Bukurešť, Cluj, Iasi.

Rumunská agentura ARF již informovala o výběru nabídky PESA ve druhém řízení – na nákup 29 EMU (elektrické jednotky) INTER-REGIO (RE-IR) pro region Bukurešť.
Rozpočet tohoto výběrového řízení je přibližně 1,2 miliardy PLN. Nabídka zahrnuje dodávku vozidel s údržbovým servisem po dobu 15 let s možností prodloužení smlouvy o údržbě o dalších 15 let. V tomto výběrovém řízení soutěžila PESA s francouzskou společností Alstom, která po oznámení vítězství bydhošťského výrobce podala v tomto případě odvolání. Řízení o projednání tohoto odvolání probíhá a konečné rozhodnutí v této věci by mělo padnout ještě letos.

Foto Pesa Bedgoszcz

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Pesa dodává 62 jednotek do Rumunska pro regionální dopravu

  1. Pesa dodává 62 jednotek do Rumunska pro regionální dopravu – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 13/11/2023 at 17:15

    […] Continue reading Pesa dodává 62 jednotek do Rumunska pro regionální dopravu at Transport Minutes… […]

Comments are closed.

%d