Vizualizace Peab

Vizualizace Peab

Peab byla pověřena vybudováním nového asistovaného bydlení v Åmål. Stavbu zadalo město Åmål a smlouva má hodnotu 220 milionů SEK (489,9 milionu Českých korun).

Reklamy

Projekt počítá s výstavbou 50 nových bytů pro osoby se speciálními potřebami. Součástí objektu bude i výrobní kuchyně s rezervou elektřiny a vody. Hrubá plocha činí 5 600 m2 a velké části nosného rámu budou tvořit křížově lepené dřevo (CLT).

„V obci je velká potřeba asistovaného bydlení a jsme potěšeni a hrdí, že jsme konečně mohli začít s tímto fantastickým projektem,“ říká Björn Wennerström, vedoucí budování komunity a projektový manažer magistrátu Åmål.

Město Åmål učinilo několik vědomých rozhodnutí, jak snížit dopad na klima, včetně použití klimaticky zlepšeného betonu v betonové desce a nosného rámu CLT. Všichni obyvatelé bydlí v přízemí, aby bylo snazší vycházet ven, a každá část má svůj vlastní dvůr, který vyhovuje potřebám těch, kteří bydlí vedle.

„Jsme velmi rádi, že nám bylo svěřeno vybudování tohoto asistovaného bydlení v Åmålu. Projekt se výrazně zaměřuje na klima a společnost Peab má udržitelná řešení, která do projektu dokonale zapadají. Těšíme se, až začneme,“ říká Nils Staffansson, regionální manažer Peab.

Zahájení výstavby je plánováno na březen a očekává se, že projekt bude připraven k nastěhování během prvního čtvrtletí roku 2026.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading