Peab přestavuje Ullevi Road v Linköpingu

Peab byl pověřen přestavbou první etapy Ullevi Road v Linköpingu. Zadavatelem je město Linköping ve Švédsku, kdy smlouva má hodnotu 342 milionů Kč.

Reklamy

Ullevi Road je přestavěna, aby se zlepšila průjezdnost a propojila západní a východní část severního Linköpingu. V první etapě postavíme nový most přes řeku Stång, čtyři kruhové objezdy a novou stezku pro pěší a cyklisty. Vznikne také ptačí rozhledna, přehrada a po každé straně nové silnice bude vysázena řada stromů. 

„Jsme oba rádi a hrdí na to, že jsme součástí rozvoje komunity v Linköpingu. Přestavba Ullevi Road je důležitý infrastrukturní projekt, který obyvatelům Linköpingu usnadní cestování mezi západní a východní částí města. V Östergötlandu budujeme infrastrukturu z vlastních zdrojů a do projektu zaměstnáme velké množství místních dodavatelů. Jinými slovy, toto je dobrý příklad budování naší místní komunity,“ říká Stefan Andersson, regionální manažer Peab.

„Ullevi Road byla hledaná a potřebná už nějakou dobu. Pěší a cyklistická stezka a silnice konečně spojí Tornby a Mörtlösa, sníží provoz na Kallerstad Road a usnadní a zpřehlední cestování,“ říká Stefan, člen městské rady a předseda výboru pro budování komunity.

Stavba bude zahájena v lednu 2024 a očekává se, že bude dokončena ve druhém čtvrtletí 2025. 

vizualizace Peab

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “Peab přestavuje Ullevi Road v Linköpingu”

Comments are closed.