Královéhradecký kraj pořídil 24 nových sanitních vozidel pro krajskou zdravotnickou záchrannou službu, 13 z nich už slouží na jednotlivých výjezdových základnách. Většinu nákladů na nákup nových sanitek za více jak 80 milionů korun pokryje evropská dotace.

Nové sanitky jsou součástí projektu, na který se nám podařilo získat dotaci z evropského programu React-EU. To nám umožňuje mnohem rychleji zvýšit akceschopnost naší zdravotnické záchranné služby a obnovit její techniku, která každý den pomáhá při záchraně lidských životů v regionu,“ uvedl první náměstek hejtmana pro oblast investic a inovací Pavel Bulíček.

Foto Královehradecký kraj
Foto Královehradecký kraj

V rámci projektu dojde k pořízení třech sanitních vozidel pro systém rendez-vous, 19 sanitních automobilů se skříňovou nástavbou a dvou speciálních vozidel pro případy hromadného neštěstí. Vedle sanitek Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje získala také zdravotnické přístroje jako defibrilátory, ventilátory či přístroje pro nepřímou srdeční masáž nebo například dezinfekční systémy.

Poslední roky zrychlily potřebu pravidelné obměny a modernizace techniky naší zdravotnické záchranné služby. Proto mě těší, že kraj uspěl v dotačním programu, díky kterému naši záchranáři získají celkem 24 nových sanitních vozů. Je to důležitá investice, která ještě více zefektivní činnost naší záchranné služby, která se řadí mezi ty nejlepší v celé střední Evropě,“ doplnil radní pro zdravotnictví Zdeněk Fink.

Evropská dotace pokryje také modernizaci vzdělávacího a výcvikového střediska záchranářů, kam kraj pořídil audiovizuální techniku umožňující výcvik distanční formou. Celkem celý projekt čítá náklady ve výši 95 milionů korun, z nichž 85 % činí dotace z výzvy React-EU spadající pod Integrovaný regionální operační program, 5 % přispěje stát a zbylé finance uhradí kraj ze svého rozpočtu.

Administraci dotace projektu zajišťuje oddělení projektového řízení Centra investic, rozvoje a inovací (CIRI).

Foto Královehradecký kraj

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém