• 07/07/2022 05:37

Nogebus a IIA budou spolupracovat

ByAdmin

Lis 22, 2021 , , ,
Stránka navštívena: 1290
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 5 Sekund

Katalánský Nogebus a italská značka Menarinibus Industria Italiana Autobus (IIA) uzavřely smlouvu o přeprodeji. Současná paleta obou výrobců autobusů se dobře doplňuje: i když v minulosti docházelo k překryvům, dnes první jmenovaný nabízí pouze dálkové modely a druhý pouze městsko-příměstské, takže spojit síly bylo nasnadě. Vytvoření Středomořské aliance bylo oznámeno na XXVII. Congreso Nacional de Transporte Urbano y Metropolitano v Almeríi.

Podle nedávno podepsané dohody o spolupráci bude Nogebus na budoucím trhu M3/I , tedy městských, Menarinibusu na Pyrenejském poloostrově, na španělském a portugalském trhu, kde má katalánský výrobce autobusů více než pět desetiletí zkušeností. Nogebus rovněž poskytne potřebné služby technické podpory, včetně dodávek dílů. Z oznámení není jasné, zda budou městské autobusy italského původu uváděny na trh pod původní značkou, nebo zda bude logo Menarinibus M nahrazeno písmenem N Nogebus na přídi exemplářů určených pro španělské trhy.

„Tato dohoda nám poskytuje příležitost vrátit se na trh městských autobusů, kde jsme byli přítomni předtím, než jsme se rozhodli upřednostnit dálkovou dopravu,“ řekl Miguel Genabat , obchodní ředitel společnosti Nogebus.

Oba výrobci mají společné to, že jsou oba zaneprázdněni: Nogebus se právě vyhnul úplnému zastavení po bankrotu v roce 2013 (kdy se původní název značky Noge změnil na delší Nogebus), a italský výrobce autobusů dříve známý jako BredaMenarinibus v roce 2015 na nového vlastníka v osobě IIA.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %